NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Has³o: rss dla

HOME » KOSZYKÓWKA » GORTAT B£YSN¥£ W PIERWSZYM MECZU 06.10.2010

Przejdz do do³u stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Gortat b³ysn¹³ w pierwszym meczu 06.10.2010

06.10.2010 09:04:29
wydawa³o siê ze wiecej ju¿ sie nie da ale jednak !

Posty: 39015 #584762

Marcin Gortat zdoby³ 10 punktów i nie tylko na tym skoñczy³ siê jego mierzony w statystykach udzia³ w meczu Orlando Magic - Houston Rockets. Gortat zbiera³, przechwytywa³ pi³ki i blokowa³ rzuty, graj¹c wbrew zapowiedziom tylko jako center. Magic wygrali swój pierwszy mecz przedsezonowy, 97:88.

Polski œrodkowy jak zwykle zacz¹³ mecz na ³awce, gdy w pierwszej kwarcie pod koszami brylowa³ Dwight Howard. Lider Magic ogrywa³ raz po raz wracaj¹cego po ponadrocznej przerwie Yao Minga i do przerwy mia³ ju¿ 17 punktów i 9 zbiórek.

Gortat od razu po wejœciu na parkiet dwukrotnie przechwyci³ pi³kê, a po chwili zablokowa³ rzut rywala. Do przerwy mia³ na koncie 4 punkty, ale w ofensywie by³ widoczniejszy w drugiej po³owie.

Najpierw dwukrotnie otrzyma³ pi³kê, aby zagraæ ty³em do kosza. W pierwszej akcji zrobi³ kroki, w drugiej mocno spud³owa³, ale ju¿ po chwili wpisa³ siê na listê strzelców trafiaj¹c dwa rzuty wolne, po faulu przy dwójkowym zagraniu z Chrisem Duhonem, nowym rezerwowym rozgrywaj¹cym Magic.

Chwilê póŸniej Gortat w swoim stylu popêdzi³ do kontrataku, gdzie dostrzeg³ go Vince Carter i rzuci³ mu pi³kê nad obrêcz, któr¹ polski koszykarz zamieni³ na punkty zdobyte alley-oopem. Ostatnie punkty Gortat zaliczy³ trafiaj¹c z odchylenia, po tym jak zebra³ pi³kê w ataku.

Gortat spêdzi³ 21 minut na parkiecie, pud³uj¹c tylko jeden z piêciu rzutów, zbieraj¹c 5 pi³ek i notuj¹c 3 bloki oraz po dwie straty i przechwyty.

Howard zdoby³ 19 punktów i zaliczy³ 12 zbiórek dla Orlando Magic. Carter doda³ 14 punktów. Dla Rockets najskuteczniejszy by³ Kevin Martin, autor 14 punktów.

Kolejny mecz Magic rozegraj¹ w nocy z pi¹tku na sobotê przeciwko Indianie Pacers.

(Hidalgo, Teksas) Orlando Magic - Houston Rockets 97:88 (29:26, 32:19, 17:21, 19:22)

ORL: D.Howard 19 (12 zb.), V.Carter 14, R.Lewis 12, J.Nelson 8 (7 as.), Q.Richardson 4 - M.Gortat 10, R.Anderson 9, J.J.Redick 7 (5 as.), B.Bass 7, C.Duhon 4, M.Pietrus 3

HOU: K.Martin 14, A.Brooks 11, L.Scola 4, S.Battier 3, Y.Ming 3 - C.Lee 12, C.Budinger 10, C.Hayes 6, J.Jeffries 6, J.Taylor 5, J.Hill 5, K.Lowry 4, A.Johnson 4, M.Harris 1, P.Patterson 0