HOME KOSZYK紟KA GORTAT BΧSN奴 W PIERWSZYM MECZU 06.10.2010

Przejdz do do逝 stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Gortat b造sn像 w pierwszym meczu 06.10.2010

Lokalizacja: Polska

Posty: 39015 #584762
Od: 2010-3-24
Obrazek

Marcin Gortat zdoby 10 punkt闚 i nie tylko na tym sko鎍zy si jego mierzony w statystykach udzia w meczu Orlando Magic - Houston Rockets. Gortat zbiera, przechwytywa pi趾i i blokowa rzuty, graj鉍 wbrew zapowiedziom tylko jako center. Magic wygrali sw鎩 pierwszy mecz przedsezonowy, 97:88.

Polski rodkowy jak zwykle zacz像 mecz na 豉wce, gdy w pierwszej kwarcie pod koszami brylowa Dwight Howard. Lider Magic ogrywa raz po raz wracaj鉍ego po ponadrocznej przerwie Yao Minga i do przerwy mia ju 17 punkt闚 i 9 zbi鏎ek.

Gortat od razu po wejciu na parkiet dwukrotnie przechwyci pi趾, a po chwili zablokowa rzut rywala. Do przerwy mia na koncie 4 punkty, ale w ofensywie by widoczniejszy w drugiej po這wie.

Najpierw dwukrotnie otrzyma pi趾, aby zagra ty貫m do kosza. W pierwszej akcji zrobi kroki, w drugiej mocno spud這wa, ale ju po chwili wpisa si na list strzelc闚 trafiaj鉍 dwa rzuty wolne, po faulu przy dw鎩kowym zagraniu z Chrisem Duhonem, nowym rezerwowym rozgrywaj鉍ym Magic.

Chwil pniej Gortat w swoim stylu pop璠zi do kontrataku, gdzie dostrzeg go Vince Carter i rzuci mu pi趾 nad obr璚z, kt鏎 polski koszykarz zamieni na punkty zdobyte alley-oopem. Ostatnie punkty Gortat zaliczy trafiaj鉍 z odchylenia, po tym jak zebra pi趾 w ataku.

Gortat sp璠zi 21 minut na parkiecie, pud逝j鉍 tylko jeden z pi璚iu rzut闚, zbieraj鉍 5 pi貫k i notuj鉍 3 bloki oraz po dwie straty i przechwyty.

Howard zdoby 19 punkt闚 i zaliczy 12 zbi鏎ek dla Orlando Magic. Carter doda 14 punkt闚. Dla Rockets najskuteczniejszy by Kevin Martin, autor 14 punkt闚.

Kolejny mecz Magic rozegraj w nocy z pi靖ku na sobot przeciwko Indianie Pacers.

(Hidalgo, Teksas) Orlando Magic - Houston Rockets 97:88 (29:26, 32:19, 17:21, 19:22)

ORL: D.Howard 19 (12 zb.), V.Carter 14, R.Lewis 12, J.Nelson 8 (7 as.), Q.Richardson 4 - M.Gortat 10, R.Anderson 9, J.J.Redick 7 (5 as.), B.Bass 7, C.Duhon 4, M.Pietrus 3

HOU: K.Martin 14, A.Brooks 11, L.Scola 4, S.Battier 3, Y.Ming 3 - C.Lee 12, C.Budinger 10, C.Hayes 6, J.Jeffries 6, J.Taylor 5, J.Hill 5, K.Lowry 4, A.Johnson 4, M.Harris 1, P.Patterson 0