HOME » INNE SPORTY » HMŚ: POLACY W FINALE 12.02.2011

HMŚ: Polacy w finale 12.02.2011

12.02.2011 22:04:51

Posty: 39015 #649665

Polscy hokeiści na trawie awansowali do wielkiego finału rozgrywanych w Poznaniu Halowych Mistrzostw Świata. W decydującym spotkaniu pokonali Austriaków 2:1 (2:1).

Obydwie drużyny rozpoczęły bardzo badawczo. Od pierwszej minuty grze naszej drużyny towarzyszył ogłuszający doping, przy jakim biało-czerwoni chyba jeszcze nigdy nie mieli okazji występować. Pierwszą okazję do zdobycia gola stworzyli w 4. minucie Austriacy, ale Benjaminowi Stanzlowi zabrakło zdecydowania. Także kolejną szansę stworzyli rywale, ale tym razem źle w półkolu Mariusza Chyły zachował się Michael Korper. Spotkanie było bardzo wyrównane, ale to Austriacy nastawieni na kontry byli groźniejsi. W 8. minucie nasz zespół uratował Łukasz Wybieralski, który w ostatniej chwili powstrzymał obrońcę rywali.

Polacy pierwszy raz zaatakowali groźnie w 10. minucie i od razu mieliśmy tego efekty. Dobrą okazję miał Artur Mikuła, ale w momencie składania się do pchnięcia poślizgnął się, a piłka powędrowała do Michała Raciniewskiego. Ten bez zastanowienia pchnął na bramkę, a piłka znalazła się w okienku bramki rywali. W 11. minucie Austriacy wywalczyli rzut karny, ale świetnie zachował się Mariusz Chyła, który przesunął się w prawą stronę, wyczuwając intencję bramkarza.

Spotkanie zdecydowanie nabrało kolorytu i Polacy weszli w jego rytm. Piłka coraz częściej znajdowała się w półkolu strzałowym Austrii, ale brakowało kropki nad i. Nie zabrakło jej w 15. minucie, kiedy to świetne podanie otrzymał Dariusz Rachwalski, który nie miał innej możliwości, niż umieszczenie piłki w bramce rywali. Biało-czerwoni weszli w rytm meczu i raz po raz napierali na bramkę rywali. Niestety zamiast zdobyć trzeciego gola w 19. minucie zapuntkowali Austriacy. Niepilnowany w półkolu strzałowym znalazł się Michael Korper i umieścił piłkę nad interweniującym Mariuszem Chyłą. Do końca pierwszej części gry rezultat nie uległ zmianie.

W drugiej połowie nikt nie chciał zaryzykować odważniejszej i bardziej otwartej gry, co mogłoby zaskutkować stratą gola. W 24. minucie dwiema świetnymi interwencjami po pchnięciach Górnego i Mikuły wykazał się bramkarz polskiego pochodzenia - Mateusz Szymczyk. W 26. minucie ponownie dobrze interweniował austriacki bramkarz.

Z każdą minutą spotkania w hali MTP robiło się coraz goręcej i w poczynaniach obydwu zespołów widać było dość dużo nerwowości. W 30. minucie wyśmienitą piłkę przez całe boisko posłał do Artura Mikuły Tomasz Dutkiewicz. Niestety akcja nie zakończyła się powodzeniem i piłka minęła słupek austriackiej bramki. W odpowiedzi niewiele do opanowania bardzo niebezpiecznej piłki zabrakło Austriakowi - Patrickowi Schmidtowi. W 32. minucie w dokładnie takiej samej sytuacji do kolegi znalazł się Dominik Monghy, ale na szczęście również on nie opanował piłki. W 34. minucie o czas poprosił austriacki trener, który musiał zmienić styl gry w swoim zespole, aby myśleć o finałowym pojedynku.

W 36. minucie nad sytuacją totalnie nie zapanował sędzia, który przez dobre kilkadziesiąt sekund pozwolił zawodnikom na prawdziwe zapasy. Na szczęście obyło się bez kartek i mecz mógł być kontynuowany. Wciąż w poczynania obydwu drużyn wkradało się stosunkowo wiele błędów. Tym większa radość zapanowała w poznańskiej hali, gdy w 38. minucie pierwszy krótki róg w meczu wywalczył dla naszej drużyny Tomasz Górny. Niestety pchnięcie Dariusza Rachwalskiego wybronił Mateusz Szymczyk, który rozgrywał bardzo dobre zawody.

Austriacy zdecydowali się na wycofanie bramkarza równo na dwie minuty przed końcową syreną. Austriacy atakowali i na 45 sekund przed końcem mieli swoją okazję, wybronioną przez Mariusza Chyłę. Nasi gracze umiejętnie bronili się do samego końca i utrzymali upragnione prowadzenie, dające Polsce udział w finale III HMŚ w hokeju. Po raz trzeci z rzędu.

Austria - Polska 1:2 (1:2) |
Bramki: Philipp Greutter (19) - Michał Raciniewski (11), Dariusz Rachwalski (15)