HOME » INNE SPORTY » HALOWE MŚ:POLSKA - AUSTRALIA 3:1 08.02.2011

Halowe MŚ:Polska - Australia 3:1 08.02.2011

08.02.2011 22:17:32

Posty: 39015 #647082

Polscy hokeiści na trawie pokonali Australię 3:1 (2:1) w swoim pierwszym meczu grupy A halowych mistrzostw świata, które we wtorek rozpoczęły się w Poznaniu.

Spotkanie z drużyną Australii nie rozpoczęło się dla naszej drużyny najlepiej. Po kilku chwilach przewagi Biało-Czerwonych, wyraźnie mniej stremowani rywale wyprowadzili akcję, dającą im prowadzenie 1:0. Kieran Govers minął Mariusza Chyłę, umieszczając piłkę w polskiej bramce.

Na szczęście w 8. minucie podopieczni trenera Karola Śnieżka wywalczyli krótki róg. Polacy nie zmarnowali szansy i historyczną, pierwszą bramkę dla Biało-Czerwonych w trzeciej edycji HMŚ zdobył niezawodny Tomasz Dutkiewicz.

Zdobyty gol wyraźnie podziałał mobilizująco na gospodarzy, którzy zaczęli grać szybciej i składniej, aniżeli na początku meczu. Z upływem czasu gra naszej drużyny wyglądała coraz pewniej. Upór wicemistrzów świata został nagrodzony w 19. minucie - wyśmienite podanie Dariusza Rachwalskiego do Tomasza Górnego, a ten bez problemów pokonał bramkarza rywali, dając Polsce pierwsze prowadzenie w III Halowych Mistrzostwach Świata.

Drugą połowę meczu z ogromną werwą rozpoczęli gracze z Antypodów, którzy po kilku chwilach zdołali wywalczyć krótki róg, obroniony jednak bardzo dobrze przez Dariusza Rachwalskiego. Australijczycy czujący swoją szansę stosowali wysoki pressing. Pozwalało to Polakom na szybkie kontry, które przez dłuższy czas nie kończyły się jednak groźniejszymi strzałami. Bardzo dobrą akcją popisał się Tomasz Górny, który wykazał się dobrą techniką, mijając w ładnym stylu obrońcę rywali i groźnie pchnął na bramkę rywali. Piłka nieznacznie minęła jednak słupek.

Kilka minut później bliski zmiany wyniku meczu był Krystian Makowski, który świetnie wymanewrował przeciwnika i oddał pchnięcie, z trudem obronione przez bramkarza rywali. Australijczycy zmuszeni do coraz odważniejszej gry w ofensywie nadziali się na kontrę, która dała Polakom upragnionego, trzeciego gola. Ładną akcję naszej drużyny wykończył Tomasz Górny, który umieścił piłkę pod interweniującym bramkarzem rywali.

- To był dla nas bardzo ważny mecz. Wygrana pozwala myśleć już o wyższych celach w turnieju. Mogliśmy być nieco bardziej skuteczni, ale to przyjdzie wraz z kolejnymi meczami. Przyzwyczaimy się do nawierzchni i nasza gra będzie wyglądała coraz lepiej. Spotkanie otwarcia można uznać za udane - skomentował dla prohokej.pl weteran polskiej reprezentacji Łukasz Wybieralski.

Polska - Australia 3:1 (2:1)
Bramki: Tomasz Dutkiewicz (8-kr. róg), Tomasz Górny (20, 32) - Kieran Govers (3)