HOME » TENNIS » PÓŁFINAŁ NIE DLA RADWAŃSKIEJ! 28.10.2011

Półfinał nie dla Radwańskiej! 28.10.2011

28.10.2011 20:51:57

Posty: 39015 #792644

Agnieszka Radwańska przegrała z Petrą Kvitovą 6:7, 3:6. Tym samym Polka straciła szanse na awans do półfinału turnieju Masters.

Początek pierwszego seta znakomity w wykonaniu Agnieszki Radwańskiej. Czeszka grała niemrawo, nie przypominała tenisistki, która zwyciężyła w poprzednich dwóch spotkaniach grupowych. W efekcie Radwańska prowadziła w pierwszym secie już 5:1 i była o krok od wygrania seta i awansu do półfinału turnieju Masters.

Czeszka przełamała jednak serwis Radwańskiej, później zwyciężyła przy własnej zagrywce i ponownie przełamała serwis Polki. Radwańskiej udało się wygrać gema, ale było 6:6 i potrzebny był tie-break. Ten dużo lepiej zaczęła Kvitova, która prowadziła już 4:0 i ostatecznie wygrała 7:4.

Początek drugiego seta dla rozpędzonej Kvitovej. Czeszka prowadziła już 2:0, ale Radwańskiej udało się przełamać serwis rywalki, a następnie doprowadzić do wyrównania przy własnym. Później tenisistki wygrały po jednym gemie, po czym nastąpiła najdłuższa ponad 10-minutowa wymiana. Kvitova przy własnym serwisie wygrała i objęła prowadzenie 4:3.

Niedługo później Czeszka ponownie przełamała serwis Radwańskiej, a później gładko wygrała i ostatecznie zwyciężyła w całym meczu 7:6, 6:3.

W półfinale turnieju Masters w Stambule Petra Kvitova zmierzy się z Samanthą Stosur, Wiera Zwonariewa zagra z Wiktorią Azarenką. Występ w Grupie Czerwonej dał Radwańskiej 300 punktów do klasyfikacji tenisistek oraz premię w wysokości 225 tysięcy dolarów.

Agnieszka Radwańska - Petra Kvitova 6:7, 3:6

Zapis relacji:

19:22: To już koniec! Niestety Polka nie wykorzystała znakomitej szansy na awans do półfinału. Petra Kvitova od połowy pierwszego seta grała znakomicie, pokazała kawał znakomitego tenisa, zasłużenie odnosząc trzy zwycięstwa w grupie. W takiej formie Kvitova może zwyciężyć w całym turnieju.

19:21: Smutek w polskim obozie. Polka przegrywa 15:40 i jest bliska przegrania meczu i pożegnania z turniejem Masters.

19:20: Nieczyste uderzenie Kvitovej, ale ponownie Czeszka ma masę szczęścia. 30:0 dla rywalki Agnieszki Radwańskiej.

19:18: Po bardzo długim gemie przyszedł czas na bardzo krótki. Kvitova pokonała Polkę przy jej serwisie i prowadzi w drugim secie 5:3.

19:18: Czeszka nie zagrała mocnych zagrań, ale prowadzi 40:0

19:17: Kvitova prowadzi przy serwisie Polki 30:0. Źle się zaczyna ten gem.

19:15: Czeszka obroniła trzy break-pointy i prowadzi 4:3.

19:14: As serwisowy Kvitovej i to ona ma szansę na wygranie gema. Czy ja wykorzysta?

19:12 Fatalny błąd Radwańskiej. Miała zwycięską piłkę, ale podjęła fatalną decyzję. Znów po 40, szkoda znakomitej szansy Polki.

19:11: Trzecia szansa Agnieszki Radwańskiej na przełamanie. Gem trwa już prawie 10 minut!

19:10 Najdłuższy gem tego meczu. Dobry return Radwańskiej i ponownie po 40. Gramy dalej.

19:07: Kvitova ponownie trafia w końcówkę linii. Szczęście po raz kolejny przy Czeszce.

19:06: Kvitova miała do tej pory 15 kończących uderzeń z forehandu, Polka 3.

19:04: Długa wymiana i autowy atak Czeszki. Radwańska ma szansę na break point.

19:03: Kvitova odrabia straty, po 30.

19:02: Kapitalny lob i 30:0 dla Radwańskiej!

19:01: Radwańska trafia w sama końcówkę kortu i prowadzi przy serwisie rywalki.

19:01: Dwa autowe ataki Kvitovej i zwycięski gem dla Polki. Radwańska w tej części gry mogła liczyć na błędy rywalki.

18:58: Kvitova w aut i jest 30:15 dla Radwańskiej. Czeszka nie pozwala jednak złapać naszej rodaczce odpowiedniego rytmu gry.

18:56: Ryzyko opłaciło się Kvitovej. Wygrała gema przy własnym serwisie i prowadzi 3:2 w drugim secie.

18:55: Kolejny dobry serwis Kvitovej. Czeszka w tym aspekcie gry prezentuje się znakomicie. Już 40:0.

18:54: Gem wygrany bez straty punktu przez Polkę. Druga partia zaczyna się od nowa.

18:52: Spóźniona Czeszka. Niezbyt mocna piłka Polki daje jej punkt. 30:0.

18:50: Radwańska miała okazję na przełamanie rywalki. Po znakomitym returnie ta sztuka się udała. Po krótkiej przerwie Polak będzie serwować.

18:47: Kolejna długa wymiana przy stanie 30:15 dla Radwańskiej. Polka się dzielnie broniła, ale rywalka doprowadziła do wyrównania.

18:45: Robi się nieciekawie dla Radwańskiej. Kvitova przełamała jej serwis i prowadzi w drugim secie już 2:0.

18:43: Błąd Kvitovej. Radwańska prowadzi 30:0. Kvitova później popisała się celnym zagraniem i zmniejszyła powadzenie Polki. Po chwili miękki return Czeszki i już 30:30.

18:42: Radwańska miała piłkę na przełamanie. Niestety ta sztuka jej się nie udała. Kvitova wygrała gema przy własnej zagrywce.

18:40 Kvitova prowadzi przy własnym serwisie 30:15.

2. set

18:34: Błąd Polki. Chwilę później dobry serwis Kvitovej. 7:4 w tie-breaku i pierwszy set zakończony zwycięstwem Czeszki. Polka prowadziła w gemach 5:1 i była bardzo blisko półfinału. Kvitova z czasem grała coraz lepiej, jej serwisy zaczęły stanowić dla Radwańskiej duży problem. Ostatecznie po bardzo dramatycznym pierwszym secie Kvitova cieszy się z prowadzenia.

18:32: Dobra odpowiedź rywalki i 5:3. Wkrótce błąd Czeszki i 5:4 na tablicy wyników.

18:32: Brawo! Radwańska przełamała rywalkę. Już tylko 4:3

18:30: Udało się przełamać Czeszkę, a później dobrze zaserwować. 4:2 dla Kvitovej.

18:30: Kolejny mini-break Czeszki. Już 4:0. Radwańskiej do wygrania seta potrzebny jest już cud.

18:29: Mocna wymiana, Kvitova prowadzi już 3:0.

18:29: Kvitova przełamała Radwańską i prowadzi już 1:0 w tie-breaku.

18:28: Gem dla Czeszki. Jest 6:6 i za chwilę będziemy świadkami tie-breaka 1. seta.

18:27: Kvitova szybko odpowiedziała, jest 40:15.

18:26: Dobry return Polki. Czeszka się zawahała, co Radwańska skrzętnie wykorzystała. 15:15 przy serwisie Czeszki.

18:25: Mecz Agnieszki Radwańskiej z uwagą obserwuje jej siostra - Urszula.

18:21: "Isia" wróciła do gry, Czeszka uderzyła w aut i Polka miała szansę w końcu wygrać gema. Chwilę później znowu było po 40. 5 minut i 30 sekund trwał ten gem. Polka w końcu przerwała znakomitą serię rywalki i objęła prowadzenie 6:5.

18:20: Coś niesamowitego. Kvitova wręcz zbombardowała Polkę backhandem. Radwańska się dzielnie broniła, ale do czasu - jest 40:30 dla rywalki

18:19: Zły serw Radwańskiej, Kvitova posłała piłkę nie do obrony. Już po 30.

18:18: 30:15 przy zagrywce Radwańskiej. Polka wygląda na zdenerwowaną.

18:17: Polka wyrzuca return i na tablicy wyników już niestety 5:5.

18:16: Dobry return Polki, prosty błąd Kvitovej, ale nadal to ona prowadzi, tym razem 40:30.

18:15: Kvitova trafiła z chirurgiczną precyzją. Jest bardzo zmobilizowana, wszystko trafia. I prowadzi 30:0.

18:13: Trzeci gem dla Czeszki. Sytuacja Radwańskie była znakomita, teraz robi się trudniej. Kvitova wygrała trzy gemy z rzędu i teraz to ona będzie serwować. Ważny gem - albo wygrana Radwańskiej albo remis w pierwszym secie.

18:11 Mecz wygląda już zupełnie inaczej niż na początku seta. Kvitova prowadzi 40:15 i jest bliska kolejnego przełamania.

18:10: Radwańska będzie zagrywać. Jeśli wygra przy swoim serwisie, zwycięży w secie, a to będzie równoznaczne z awansem do półfinału. W dziewiątym gemie 15:15.

18:09: Radwańskiej udało się obronić piłkę, ale wyłożyła ją jak na tacy rywalce, która takich okazji nie zwykła marnować. Kvitova wygrywa gema.

18:08: Najdłuższa wymiana w meczu i po 40.

18:07 Kvitova nadaje uderzeniom więcej rotacji, Nie stara się już kończyć każdej piłki. Na razie prowadzi 40:30.

18:06: Tym razem znakomity forehand Kvitovej, a później celny serwis i 30:15 dla Czeszki.

18:05: Znakomita wymiana, Agnieszka Radwska pokazała klasę, zmyliła rywalkę i prowadzi 15:0.

18:03: Czeszce udało się przełamać serwis Radwańskiej. Już "tylko" 5:2 dla Polki i czas na serwis Kvitovej.

18:02: Kvitova ma pierwszą szansę na przełamanie. Prowadzi 40:15.

18:02: Aktualne statystyki: Kvitova popełniła aż 12 niewymuszonych błędów przy dwóch Radwańskiej.

18:00: Kvitova nadal walczy. Prowadzi 30:0 przy serwisie Radwańskiej.

17:58 Kolejne przełamanie! Radwańska miażdży rywalkę, prowadzi już 5:1!

17:57: Radwańska zbiera zasłużone brawa od miejscowej publiczności. Prowadzi przy serwie rywalki 30:0

17:55 Polka wygrała kolejnego gema i prowadzi 4:1.

17:53: Radwańska prowadzi 40:15. Kvitova nie gra wielkiego meczu. Polka zbiera oklaski miejscowej publiczności.

17:50: Brawo dla Radwańskiej! Przełamała rywalkę i prowadzi w pierwszym secie 3:1!

17:46: Czas na odpowiedź Kvitovej. Ponownie popisze się mocnym, skutecznym serwisem?

17:45: Radwańska przy swoim serwisie również nie dała szans rywalce. Trzeciego gema wygrała bez straty punktu.

17:44 Cztery serwisy, cztery punkty dla rywalki "Isi". W gemach 1:1.

17:43: Dobre serwisy Kvitovej, prowadzi przy własnej zagrywce już 40:0.

17:42: Ostatnia długa wymiana i pierwszy gem dla Polki!

17:41: 30:30 w pierwszym gemie

17:40: Polka zaczęła od dobrego serwisu.

17:39: Zaczynamy!

1 set

17:38: Jeśli Radwańska pokona Kvitovą i zajmie pierwsze miejsce w grupie, w półfinale zmierzy się z Samanthą Storur. Jeśli zajmie drugie miejsce, zagra ze Zwonarierwą.

17:35: Radwańska i Kvitova już się rozgrzewają. Wkrótce spotkanie powinno się rozpocząć. Polce do awansu wystarczy wygranie jednego seta.