HOME » TENNIS » ATP W STUTTGARCIE: ŁUKASZ KUBOT W PÓŁFINALE 15.07.2011

ATP w Stuttgarcie: Łukasz Kubot w półfinale 15.07.2011

15.07.2011 21:27:41

Posty: 39015 #734665

Łukasz Kubot wygrał z Kolumbijczykiem Santiago Giraldo w trzech setach 7:5, 5:7, 6:3 w ćwierćfinale tenisowego turnieju ATP Mercedes Cup w Stuttgarcie (z pulą nagród około 400 tysięcy euro).

Kolumbijczyk okazał się wymagającym przeciwnikiem, nie odpuszczając ani na moment. Łukasz Kubot miał spore problemy z prowadzeniem gry, zwłaszcza przy serwisie Giraldo.

Pierwszy set był bardzo wyrównanym widowiskiem. Przy remisie 5:5 w gemach sprawa zwycięstwa pozostawała cały czas otwarta. Wtedy to dwukrotnie triumfował Polak i ostatecznie pierwsza partia zakończyła się jego zwycięstwem 7:5.

Kolejne starcie obydwaj tenisiści zaczęli bardzo uważnie. Żaden z nich nie dał się zaskoczyć przy własnym serwisie. W ten sposób rozgrywka toczyła się niemal przez całego seta. Przy prowadzeniu 6:5 Kolumbijczyk zdołał jednak przełamać serwis Kubota i ostatecznie triumfował w drugim secie 7:5.

O awansie do finału miała więc rozstrzygnąć trzecia partia. Początkowo obraz gry nie uległ w niej zmianie. Znów obydwaj tenisiści pewnie wykorzystywali własną zagrywkę. Kluczowym momentem okazał się piąty gem, w którym Kubot przełamał serwis rywala. Polak triumfował także w kolejnym gemie i stanął przed dużą szansą, obejmując prowadzenie 4:2. Popisową partię rozegrał Łukasz Kubot przy stanie 5:3, po raz drugi przełamując Kolumbijczyka. Dzięki temu nasz zawodnik ostatecznie pokonał Giraldo i awansował do półfinału.

Tam zmierzy się z Hiszpanem Pablo Andujarem, który w ćwierćfinale wyeliminował Niemca Cedrika-Marcela Stebe.

Łukasz Kubot - Santiago Giraldo 7:5, 5:7, 6:3