HOME » INNE SPORTY ZIMOWE » HOKEJOWE MŚ I DYWIZJI: UKRAINA LEPSZA OD POLSKI 21.04.2011

Hokejowe MŚ I Dywizji: Ukraina lepsza od Polski 21.04.2011

21.04.2011 08:44:29

Posty: 39015 #687423

Reprezentacja Polski doznała pierwszej porażki na mistrzostwach świata I Dywizji w hokeju na lodzie. W Kijowie, w meczu grupy B - Biało-Czerwoni ulegli gospodarzom 1:4 (0:1, 1:3, 0:0).

Podopieczni trenera Wiktora Pysza po wygranych z Litwą i Estonią prowadzili w tabeli, ale po raz pierwszy musieli zmierzyć się z ekipą, przynajmniej w teorii, uznawaną za lepszą. Dodatkowo Ukraińcy starcie z Polakami rozgrywali na własnym terenie - w Pałacu Sportu w Kijowie.

Biało-Czerwoni na lód wyjechali nieco przestraszeni i szybko dali sobie narzucić styl gry ukraińskim hokeistom. W szóstej minucie po karach dla Filipa Drzewieckiego i Patryka Wajdy - Polacy musieli bronić się we trzech na pięciu, a chwilę później nawet we dwóch, gdy jeden z naszych zawodników na chwilę zgubił kij.

To oblężenie nasi zawodnicy jednak przetrwali, choć wyraźną przewagę wciąż mieli gospodarze. Znakomicie spisującego się w polskiej bramce Rafała Radziszewskiego z Comarch Cracovii zdołał pokonać jednak w 16. minucie Andrij Michnow. Po tej części gry Ukraina zasłużenie prowadziła, będąc zdecydowanie lepszą ekipą na lodowisku.

Reprezentacja Polski dużo lepiej rozpoczęła natomiast drugą tercję, ale gdy wydawało się, że będzie szansa na zdobycie gola - szybki kontratak Ukraińców przyniósł im drugie trafienie. Do siatki Radziszewskiego krążek skierował Ołeh Szafarenko w 24. minucie.

Kolejna błyskawiczna "kontra" przyniosła w 35. minucie kolejne trafienie, a tym razem na listę strzelców wpisał się Ołeh Tymczenko, a asystę zanotował Szafarenko.

Gdy wydawało się, że Polacy złapią właściwy rytm (gol Grzegorza Pasiuta w 39. minucie), na dwie sekundy przed końcem drugiej tercji - Radziszewskiego pokonał Szafarenko. Polski bramkarz protestował, iż był faulowany w przy tej bramce, ale arbitrzy pozostali niewzruszeni.

Ostatnia partia nie przyniosła rozstrzygnięcia i Polska zasłużenie poległa z Ukrainą 1:4. Gospodarze dzięki zwycięstwu "wrócili" do gry o awans, natomiast Biało-Czerwoni, aby liczyć się w walce - muszą pokonać w czwartek spadkowicza z elity - Kazachstan, prowadzący w grupie B.

Polska - Ukraina 1:4 (0:1, 1:3, 0:0)
Bramki: dla Polski - Grzegorz Pasiut (40); dla Ukrainy - Andrij Michnow (15), Oleg Szafarenko (24, 40), Oleg Tymczenko (35).
Kary: Polska - 10; Ukraina - 12.
Sędziował: Jan Hribik (Czechy).