HOME » BIATHLON » TOMASZ SIKORA W "10" W POKLJUCE 16.12.2010

Tomasz Sikora w "10" w Pokljuce 16.12.2010

16.12.2010 12:45:59

Posty: 39015 #618886

Tomasz Sikora zajął w słoweńskiej Pokljuce ósme miejsce w indywidualnym biegu na 20 km zaliczanym do biathlonowego Pucharu Świata. To drugie najlepsze, obok wcześniejszego startu w Oestersund, osiągnięcie Polaka w tym sezonie (wówczas był piąty). Wygrał Austriak Daniel Mesotitsch.

Tomasz Sikora spisał się bardzo dobrze, choć początek wcale nie był wymarzony. Na pierwszym strzelaniu Polak pojawił się na 44. miejscu, ale dzięki bezbłędnym próbom awansował na 20. lokatę. To był początek drogi naszego najlepszego biathlonisty do ścisłej czołówki zawodów w Pokljuce. Po drugim strzelaniu (jeden błąd) Sikora był już 14., po trzecim, bezbłędnym, awansował na dziewiątą lokatę. Dzięki bardzo dobremu biegowi i jednej pomyłce przy ostatniej próbie Polak zajął ostatecznie ósme miejsce ze stratą 2.05 min do zwycięzcy.

Zawody wygrał Daniel Mesotisch, który aż o niespełna minutę wyprzedził drugiego Benjamina Wegera ze Szwajcarii i o 1.21 min Ukraińca Siegieja Sedniewa. Przed Tomaszem Sikorą uplasowali się jeszcze tylko Ukrainiec Ołeh Bierżonoj, Francuz Vincent Jay, Słowak Miroslav Matiasko i Czech Jaroslav Sokoup.

Pozostali Polacy, Łukasz Szczurek i Mirosław Kobus, zajęli odpowiednio 67. i 90. miejsce.

Sensacją była fatalna postawa wielkiego Ole Einara Bjoerndalena. Utytułowany Norweg aż siedem razy mylił się na strzelnicy, co pozwoliło mu się uplasować dopiero na 55. pozycji. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Emil Hegle Svendsen był w czwartek 16.