HOME » BIEGI NARCIARSKIE » KOWALCZYK ZWYCIĘŻA W PRZEDOSTATNIM ETAPIE! 8.01.11

Kowalczyk zwycięża w przedostatnim etapie! 8.01.11

08.01.2011 19:18:22

Posty: 39015 #628204

Justyna Kowalczyk zdecydowanie zwyciężyła w biegu masowym na 10 kilometrów techniką klasyczną we włoskim Val di Fiemme. Dzięki temu zwycięstwu Polka jest o krok od triumfu w Tour de Ski.

Kowalczyk doskonale rozpoczęła i zaraz po starcie wyszła na prowadzenie. Tempo Polki potrafiła wytrzymać jedynie Norweżka Therese Johaug. Obie zawodniczki biegły razem już niemal do samego końca.

Kowalczyk była w sobotę bardzo mocna i po przebiegnięciu 3,3 km zgarnęła bez problemów zgarnęła pierwszą 15-sekundową bonifikatę.

Za Polką i Norweżką biegła Aino Kaisa Saarinen, ale fińska biegaczka nie była w stanie dogonić prowadzącej dwójki. Po 6,6 km biegu kolejną 15-sekundową bonifikatę wygrała Kowalczyk.

Kiedy Johaug i Kowalczyk zbliżały się do decydującej fazy biegu, Polka podkręciła tempo i oderwała się od rywalki. Kowalczyk jako pierwsza minęła linię mety, tym samym zdobywając kolejne 15 sekund bonifikaty.

Po sobotnim biegu Kowalczyk jest już bardzo blisko triumfu w Tour de Ski. Druga w klasyfikacji generalnej Marianna Longa traci do Polki 2.08,3 a Arianną Follis 2.33,0

Paulina Maciuszek (LKS Poroniec Poronin) zajęła 32. miejsce w stawce 36 zawodniczek.

W niedzielę Kowalczyk ruszy do ostatniej konkurencji (godz. 12.30) ze znaczną przewagą i jest bliska triumfu. Ma szansę zostać drugą - po Fince Virpi Kuitunen - zawodniczką, która dwukrotnie wygrała TdS. Nikt wcześnie nie dokonał tego jednak rok po roku, a narciarka z Kasiny Wielkiej najlepsza była także w 2010.