HOME » BIEGI NARCIARSKIE » TDS: KOWALCZYK ODPADŁA W ĆWIERĆFINALE 05.01.2011

TdS: Kowalczyk odpadła w ćwierćfinale 05.01.2011

05.01.2011 17:40:30

Posty: 39015 #626642

Justyna Kowalczyk zajęła piąte miejsce w ćwierćfinałowym biegu sprinterskiego (1,2 km) techniką dowolną w zawodach cyklu Tour de Ski we włoskim Dobbiaco. Tym samym Polka odpadła z dalszej rywalizacji i nie awansowała do półfinału. Całe zawody wygrała bezkonkurencyjna Petra Majdić.

W biegu z udziałem Kowalczyk od początku na prowadzenie wyszła Petra Majdić. Słowenka narzuciła mocne tempo i nie dawała się wyprzedzić. Kowalczyk wystartowała słabo, a na podbiegach nie potrafiła przebić się do przodu.

Linię mety jako pierwsza minęła Majdić. Naszą zawodniczkę wyprzedziły także Szwedki Anna Haag i Maria Rydqvist oraz Finka Riikka Sarasoja.

W finale Majdic stoczyła pasjonującą walkę z Włoszką Arianną Follis. Słowenka wygrała o długość buta. Na najniższym stopniu podium stanęła kolejna zawodniczka z Półwyspu Apenińskiego - Magda Genuin.

Kowalczyk najwidoczniej nie zdołała zregenerować sił po bardzo wymagających czterech pierwszych wyścigach. W eliminacjach miała 11. rezultat, a w swojej serii ćwierćfinałowej musiała uznać wyższość Majdic, Szwedek Anny Haag i Marii Rydqvist oraz Finki Riikki Sarasoji.

Słabszy dzień miała także wiceliderka na półmetku zmagań Charlotte Kalla. Szwedka również odpadła w 1/4 finału. W klasyfikacji TdS spadła na trzecie miejsce. Stratę do Polki jednak zmniejszyła. Mistrzyni olimpijska z Vancouver wyprzedzą ją o 1.08,8. Nad drugą Majdic zawodniczka z Kasiny Wielkiej ma 39,1 s przewagi.

Paulina Maciuszek (LKS Poroniec Poronin) zajęła w środę 38. miejsce.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata podopieczna Aleksandra Wierietielnego o dziewięć punktów zmniejszyła stratę do prowadzącej Marit Bjoergen. Norweżka w tym wyczerpującym cyklu nie uczestniczy i obecnie wyprzedza Polkę już tylko o 29 "oczek". Do zdobycia w Tour de Ski pozostało jeszcze 550 punktów.