HOME » BIEGI NARCIARSKIE » PŚ: KOWALCZYK TYLKO ZA BJOERGEN 28.11.2010

PŚ: Kowalczyk tylko za Bjoergen 28.11.2010

28.11.2010 15:49:17

Posty: 39015 #610214

Justyna Kowalczyk (AZS AWF Katowice) była druga, za Norweżką Marit Bjoergen, w biegu narciarskiego Pucharu Świata na dochodzenie na 10 km techniką dowolną w fińskim Kuusamo. Trzecia metę osiągnęła Szwedka Charlotte Kalla.

Potrójna złota medalistka z Vancouver przy okazji przypieczętowała swoje zwycięstwo w klasyfikacji trzydniowego minicyklu Ruka Triple. Dzięki temu jej konto w Pucharze Świata wzbogaciło się o dodatkowe 200 punktów, a Kowalczyk o 160.

Zwycięstwo Bjoergen było jej dziewiątym triumfem z rzędu w PŚ. Norweżka wygrała wszystkie cztery indywidualne starty w obecnym sezonie oraz pięć ostatnich w poprzednim.

Kowalczyk co prawda pokonała niedzielny dystans o sekundę szybciej niż triumfatorka, ale wystartowała trzeciej, 35 s po Norweżce. Na trasie wyprzedziła Słowenkę Petrę Majdic, która ukończyła rywalizację na siódmej pozycji. Uwzględniając jedynie czasy biegu na 10 km Polka była trzecia; lepsze rezultaty uzyskały Norweżka Therese Johaug i Niemka Nicole Fessel, a Bjoergen była czwarta.

Z pozostałych reprezentantek Polski najlepiej spisała się Paulina Maciuszek (LKS Poroniec Poronin), która była 44. Ewelina Marcisz (Halicz Ustrzyki Dolne) zajęła 59. miejsce, Martyna Galewicz (LKS Poroniec Poronin) 63., a Agnieszka Szymańczak (AZS AWF Katowice) 66.

W klasyfikacji generalnej PŚ Kowalczyk awansowała na trzecie miejsce. Do drugiej Kalli traci tylko dwa punkty, a do Bjoergen 131.

Kolejne zawody zaplanowano na 4 i 5 grudnia w Duesseldorfie. Zarówno Polka, jak Bjoergen zapowiedziały jednak, że nie wezmą w nich udziału. Na starcie pojawią się tydzień później w szwajcarskim Davos.