HOME » BIEGI NARCIARSKIE » JUSTYNA KOWALCZYK ZDYSKWALIFIKOWANA 26.11.2010

Justyna Kowalczyk zdyskwalifikowana 26.11.2010

26.11.2010 13:40:35

Posty: 39015 #609163

Justyna Kowalczyk (AZS AWF Katowice) zajęła pierwsze miejsce w półfinałowym biegu sprinterskiego techniką klasyczną w zawodach Pucharu Świata w fińskim Kuusamo. Polka nie pobiegła jednak w finale, gdyż została zdyskwalifikowana.

Sędziowie przesunęli polską narciarkę na ósme miejsce za nieprzepisowy podbieg krokiem łyżwowym.

Finał z wynikiem 3.08,3 wygrała Norweżka Marit Bjoergen. O 1,5 s wyprzedziła Słowenkę Petrę Majdić i o 8,2 rodaczkę Astrid Uhrenholdt Jacobsen.

Justyna Kowalczyk do półfinałów awansowała z pierwszego miejsca. W ćwierćfinale nie dała szans rywalkom. Druga była w tym biegu Arianna Follis, Włoszka straciła do Kowalczyk 1,7 s.

Od ćwierćfinałów Kowalczyk była jedyną Polką w zawodach. Pozostałe nasze reprezentantki zajęły miejsca poza czołową trzydziestką, która zakwalifikowała się do dalszej rywalizacji.

Agnieszka Szymańczak (AZS AWF Katowice) była 77., Ewelina Marcisz (Halicz Ustrzyki Dolne) 82., Paulina Maciuszek (LKS Poroniec Poronin) 88., Martyna Galewicz (LKS Poroniec Poronin) 95.