HOME » BIEGI NARCIARSKIE » MŚ: PIĘKNY BIEG I SREBRNY MEDAL KOWALCZYK 28.02.2011

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

MŚ: piękny bieg i srebrny medal Kowalczyk 28.02.2011

Lokalizacja: Polska

Posty: 39015 #657845
Od: 2010-3-24
Obrazek

Justyna Kowalczyk zdobyła srebrny medal w biegu na 10 km techniką klasyczną podczas odbywających się w Oslo mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym. Wygrała, niemal tradycyjnie, Marit Bjoergen. Norweżka zdobyła w ten sposób już trzeci złoty medal w bieżących mistrzostwach. Kowalczyk wywalczyła swoje drugie "srebro".

Od początku zawodów wszystko wskazywało, że Justyna Kowalczyk wreszcie pokona Marit Bjoergen i wyrwie Norweżce złoty medal. Po przebiegnięciu 2,2 km, Polka miała aż 10 sekund przewagi. Po przebiegnięciu kolejnych 5 km, przewaga stopniała do 8 s.

W tym momencie do ataku przystąpiła jednak Marit Bjoergen i z każdym kilometrem nadrabiała stratę do Justyny Kowalczyk. Na kilometr przed metą ta wynosiła zaledwie 2 s. Ostatecznie Norweżka na mecie pojawiła się o 4,1 s szybciej od reprezentantki Polski.

Na najniższym stopniu podium stanęła Finka Aino-Kaisa Saarinen, która broniła wywalczonego w Libercu mistrzostwa świata.