HOME » SKOKI NARCIARSKIE » PK W SKOKACH: DRUGIE MIEJSCE BYRTA W ERZURUM 19.12.2011

PK w skokach: drugie miejsce Byrta w Erzurum 19.12.2011

19.12.2011 08:35:09

Posty: 39015 #822202

Tomasz Byrt zajął drugie miejsce w wieczornych zawodach Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w tureckim Erzurum. W niedzielę odbyły się dwa konkursy, a triumfowali w nich Niemiec Danny Queck i Norweg Atle Pedersen Roensen.

Pierwszy konkurs został przeniesiony z soboty. Organizatorzy mieli problemy z oświetleniem, dlatego przesunęli rozpoczęcie rywalizacji na skoczni HS 109 o kilkanaście godzin. Wygrał Queck przed Austriakiem Michaelem Hayboeckiem i Roensenem.

Wieczorem na obiekcie HS 140 Norweg był najlepszy, wyprzedzając Byrta (siódmy w porannych zawodach, ósmy był Aleksander Zniszczoł) i Austriaka Manuela Poppingera. Zniszczoł uplasował się na siódmej pozycji.

W klasyfikacji generalnej PK prowadzi Hayboeck 466 pkt, a za nim sklasyfikowani są Roensen 410 i inny z Norwegów Kenneth Gangnes 273. Zniszczoł jest piąty - 213, a Byrt ósmy - 163.

Następne konkursy odbędą się w dniach 27-28 grudnia w szwajcarskim Engelbergu.