HOME » SKOKI NARCIARSKIE » LGP: STOCH NA PODIUM I Z LETNIM REKORDEM 12.08.2011

LGP: Stoch na podium i z letnim rekordem 12.08.2011

12.08.2011 22:39:11

Posty: 39015 #749190

Kamil Stoch po raz kolejny w tym sezonie stanął na podium w konkursie Letniej Grand Prix. Polski skoczek zajął 3. miejsce w Courchevel, ustanawiając przy okazji nowy letni rekord skoczni.

Wygrał, po raz piąty z rzędu, Austriak Thomas Morgenstern, który po pierwszej serii zajmował drugie miejsce (126,5 metra). Prowadził Niemiec Richard Freitag (129 metrów), a Stoch, który skoczył tyle samo co "Morgi", był trzeci. W pierwszej dziesiątce był jeszcze jeden Polak - Maciej Kot, który po skoku na odległość 131 metrów zajmował siódmą pozycję.

W drugiej serii Kot skoczył 126,5 metra i ostatecznie zakończył zawody na ósmym miejscu. Stoch poszybował aż na 137. metr. Ustanowił letni rekord skoczni w Courchevel i bardzo wysoko ustawił poprzeczkę swoim konkurentom.

Po próbie nowego lidera reprezentacji Polski jury zdecydowało się bardzo obniżyć belkę startową. Morgenstern i Freitag na starcie zyskali aż 21 punktu i nie zmarnowali tak pokaźnego kapitału. Austriak uzyskał 132 metry, Freitag lądował metr bliżej i to wystarczyło, by po raz kolejny w tym sezonie na najwyższym stopniu podium stanął Morgenstern.

Poza Stochem i Kotem w czołowej trzydziestce, na 24. miejscu, znalazł się także Piotr Żyła. Do drugiej serii nie awansowali Krzysztof Miętus (31. miejsce) i Dawid Kubacki (34. pozycja).