HOME » KOSZYKÓWKA » EUROLIGA: DRAMATYCZNY MECZ WISŁY 01.02.2011

Euroliga: dramatyczny mecz Wisły 01.02.2011

01.02.2011 22:16:00

Posty: 39015 #642850

Wisła Can Pack Kraków pokonała po dogrywce przed własną publicznością rosyjską Nadieżdę Orenburg 75:70 w pierwszym spotkaniu 1/8 Euroligi koszykarek. Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw, a następne spotkanie odbędzie się 4 lutego w Rosji.

Wiślaczki świetnie rozpoczęły mecz w Krakowie - po pierwszej kwarcie prowadziły 27:13. Wraz z upływem czasu rywalki zaczęły odrabiać straty, ale Wisła nadal zachowywała dość bezpieczną przewagę.

Niestety w końcówce Wisła zagrała bardzo nieskutecznie, pozwoliła rywalkom odrobić straty i wyrównać (66:66) - czwarta kwarta w wykonaniu Białej Gwiazdy była fatalna (9:16). Pomimo tego jeszcze na 15 sekund przed końcem meczu krakowianki miały piłkę i szansę na zwycięstwo, ale mądrze broniące zawodniczki Nadieżdy doprowadziły do dogrywki.

W dramatycznej dogrywce lepsze okazały się jednak krakowianki, które przy żywiołowym dopingu kibiców wygrały 75:70.

Powiedzieli po meczu:

Aleksander Jemolinski (drugi trener Nadieżdy): W pierwszej kwarcie zespół grał bardzo słabo w defensywie. Potem nasze zawodniczki zaczęły lepiej sobie radzić w tym elemencie. Mieliśmy pięć lub sześć zbiórek w ofensywie i to pozwoliło nam na zbliżenie się do Wisły. W ostatnich minutach jednak bardzo dobrze zagrała w krakowskim zespole Ewelina Kobryn.

Jose Hernandez (trener Wisły Can-Pack): W pierwszej kwarcie wszystko nam wychodziło. Graliśmy dobrze w obronie, zbieraliśmy w ofensywie. Zaczęliśmy mieć problemy w drugiej kwarcie, gdy przeciwniczki zastosowały obronę strefową. Traciliśmy łatwe piłki, a nawet tak klasowa zawodniczka jak Kobryn, nie trafiła aż 11 razy do kosza z "czystych pozycji". W trzeciej kwarcie utrzymywaliśmy przewagę ok. 10 punktów. Jednak ostatnie pięć minut zagraliśmy źle. Przy takiej klasie drużyny, jak Nadieżda nie można sobie na to pozwolić. W dogrywce wróciliśmy do twardej walki w defensywie i ostatecznie odnieśliśmy zwycięstwo, na które zasłużyliśmy.

Wisła Can Pack Kraków - Nadieżda Orenburg 75:70 (27:13, 14:20, 16:17, 9:16; 9:4)

Wisła Can Pack: Erin Phillips 18, Ewelina Kobryn 16, Nicole Powell 16, Jelena Leuczanka 10, Gunta Basko 7, Andja Jelevic 4, Magdalena Leciejewska 4, Paulina Pawlak 0.

Nadieżda: Tina Charles 24, Ludmiła Sapowa 16, Shameka Christon 10, Anastazja Wieramiejenka 10, Olga Owczarenko 6, Jelena Biersieniewa 4, Jelena Baranowa 0, Tatiana Burik 0, Oskana Zakałużna 0, Rebeka Hammon 0.