HOME » KOSZYKÓWKA » GORTAT ZROBIŁ SHOW, PIĄTE ZWYCIĘSTWO MAGIC 9.11.10

Gortat zrobił show, piąte zwycięstwo Magic 9.11.10

09.11.2010 08:56:38

Posty: 39015 #599079

Orlando Magic przegrywali już w pierwszej kwarcie trzynastoma punktami z Atlantą Hawks, ale wejście Marcina Gortata w połowie kwarty zmieniło obraz meczu. Polski środkowy zdobywał punkty, nurkował na parkiet po piłki, blokował rzuty i rzucał się w pierwsze rzędy trybun. Magic odwrócili losy spotkania, ale nie bez problemów pokonali u siebie Hawks 93:89.

Gortat wszedł na boisko w szóstej minucie, gdy drugi faul złapał Dwight Howard. Magic przegrywali już dwucyfrową różnicą punktów. Gortat szybko wpisał się na listę strzelców, dobijając piłkę w ataku. Chwilę później zrobił to samo, tylko że z powietrza, a w kolejnej akcji skończył zagranie pick & roll z obrońcą Magic J.J.'em Redickiem.

Szczególnie efektowne były jednak dwa pełne poświęcenia zagrania w obronie polskiego środkowego. Na 52 sekund przed końcem kwarty Gortat zaliczył przechwyt i rzucił się w okolice linii autu przy linii środkowej, ratując piłkę. Już dwanaście sekund później Gortat leżał obok kamerzystów, po tym jak zablokował wejście pod kosz obrońcy Hawks Jeffa Teague'a, ponownie zapobiegając wyjściu piłki na aut.

Po wejściu Gortata Magic zdobyli 19 punktów, Hawks tylko dwa i po czternastu minutach meczu Magic wyszli z wyniku 6:19 na 29:25.

W przerwie meczu lokalna telewizja Fox Sports z Florydy wybrała Gortata na swojego rozmówcę. Zwykle przed mikrofon trafiają najlepsi gracze Magic po pierwszej połowie.

- Powiedziałem do siebie, że jest szansa, żeby pograć więcej minut. Chciałem dodać dużo energii i pomóc nam znaleźć rytm - mówił polski środkowy, który właśnie to zrobił. Zagrał 21 minut, miał 8 punktów i 5 zbiórek. Po sześciu meczach sezonu zalicza średnio 6.7 punktów i 5.7 zebranych piłek na tablicy.

Magic utrzymali cztery punkty przewagi do końca pierwszej połowy i grając drugi mecz z rzędu bez kontuzjowanego rozgrywającego Jameera Nelsona tym razem musieli walczyć z Hawks do samego końca.

Koszykarze z Orlando wiosną tego roku pokonali 4-0 w play-offach, grający niemal identycznym składem zespół Hawks. Dodatkowo mieli aż 101 punktów przewagi w czterech meczach. Magic wygrali 11 z poprzednich 12 meczów między tymi dwiema drużynami.

Przy stanie 93:91 Vince Carter trafił na 15 sekund przed końcem rzut po wejściu pod kosz i były to punkty decydujące o zwycięstwie. Carter zdobył 19 punktów, pudłując tylko cztery z dwunastu rzutów. Dwight Howard wrócił na parkiet w drugiej kwarcie i rozpoczął swoją normalną dominację przeciwko zwykle nie mającym z nim szans podkoszowymi Hawks. W 34 minuty gry Howard zdobył 27 punktów i miał 11 zbiórek.

Dla Atlanty najlepiej punktował Joe Johnson - 23. Al Horford dołożył 16 punktów, ale miał tylko 5 zbiórek. Obydwa zespoły trafiały słabo z dystansu. Magic tylko 4 z 22 rzutów, Hawks 4 z 13.

Kolejny mecz Magic rozegrają w środę przeciwko Utah Jazz. Po sześciu spotkaniach notują bilans 5-1 i pokonując Hawks w poniedziałek awansowali na pierwsze miejsce dywizji Southeast.