HOME » KOSZYKÓWKA » POLSCY KOSZYKARZE ROZBILI ROSJĘ W MŚ U19 02.07.2011

Polscy koszykarze rozbili Rosję w MŚ U19 02.07.2011

02.07.2011 14:48:53

Posty: 39015 #726539

Przemysław Karnowski i Mateusz Ponitka zrehabilitowali się w wygranym meczu z Rosją za słabszy występ w piątek przeciwko Brazylii. Polacy wyraźnie pokonali w sobotę o rok starszych Rosjan 87:70 i przypieczętowali swój awans do drugiej fazy rozgrywek mistrzostw świata U19, które od czwartku rozgrywane są na Łotwie.

Niedziela to dzień przerwy w rozgrywkach MŚ U19. Druga runda rozpocznie się w poniedziałek.

Podopieczni Jerzego Szambelana zakończyli swój udział w grupie A bilansem 2-1. Czwartkowe zwycięstwo nad Tunezją 85:57 nie będzie się jednak liczyć do wyniku w drugiej rundzie, w której rywalami Polaków będą reprezentacje Łotwy, Argentyny i Australii.

Do przerwy był remis 44:44, a po dwóch minutach drugiej połowy Polacy przegrywali z Rosją 50:51. Od tego momentu nasi młodzi koszykarze wrzucili wyższy bieg i zakończyli ostatnie osiem minut kwarty wynikiem 20:7. W czwartej kwarcie tylko powiększyli przewagę, wygrywając drugą połowę 43:26.