HOME » KOSZYKÓWKA » 11 PUNKTÓW GORTATA,ZWYCIĘSTWO PHOENIX 16.02.2011

11 punktów Gortata,zwycięstwo Phoenix 16.02.2011

16.02.2011 11:04:02

Posty: 39015 #651625

Channing Frye zdobył 31 punktów i poprowadził Phoenix Suns do zwycięstwa nad Utah Jazz 102:101. Do Marcina Gortata należała jednak najważniejsza akcja meczu w obronie, kiedy na trzy sekundy przed końcem spotkania uniemożliwił jednemu z rywali doprowadzenie do dogrywki. Polak zdobył 11 punktów i miał siedem zbiórek. Aż 90 ze 110 punktów całej drużyny zdobyli trzej liderzy Miami Heat. Najwięcej rzucił Dwyane Wade - 41, a jego zespół wygrał z Pacers 110:103.

Jeszcze na siedem minut przed końcem czwartej kwarty Jazz prowadzili 89:81. Osiem punktów Mickaela Pietrusa (w tym dwie "trójki") oraz rzut z dystansu Channinga Frye'a sprawiły, że cztery minuty później to Suns prowadzili 92:89, a za chwilę 97:93. Celny rzut z dystansu Derona Williamsa sprawił, że goście wrócili do gry. Na minutę przed końcem przegrywali 98:99, ale ani Williams, ani Al Jefferson nie potrafili zdobyć punktów.

Jazz mieli jeszcze szansę wyrównać lub nawet wyjść na prowadzenie przy stanie 100:98 dla Suns. Na zegarze pozostawało siedem sekund. Dwa metry od kosza piłkę dostał Paul Millsap, który uciekł Frye'owi i na pewno zdobyłby punkty, gdyby nie Marcin Gortat, który szybko się zorientował, że trzeba Frye'owi pomóc i stanął na drodze skrzydłowego Jazz. Millsap wbił się w niego i widząc, że punktów nie zdobędzie próbował podać na obwód, ale piłkę złapał Steve Nash. Rozgrywający Suns był faulowany i zamienił dwa rzuty wolne na punkty. C.J. Miles trafił jeszcze "trójkę", ale zawodnicy Jazz nie zdążyli już sfaulować któregoś z rywali. Suns pokonali Utah 102:101.

Najwięcej punktów zdobył dla "Słońc" zdobył Frye - 31, to jego nowy rekord kariery.

Skrzydłowy Suns trafił sześć z dziesięciu "trójek" i miał 11 zbiórek. Steve Nash dołożył 20 "oczek" i 14 asyst. Marcin Gortat spędził na parkiecie 36 minut i trafił pięć z dziesięciu rzutów z gry oraz jeden z dwóch osobistych. Zakończył spotkanie z 11 "oczkami" i siedmioma "deskami". Polak miał jednak problemy z obroną przeciwko Alowi Jeffersonowi. Środkowym Jazz zdobył 32 punkty i miał dziesięć zbiórek.

Dla Utah to 12 porażka w ostatnich 16 meczach. Tyrone Corbin, który zastąpił na stanowisku trenera Jerry'ego Sloana ma na razie bilans 0:2.

Aż 90 punktów zdobyli trzej liderzy Miami Heat, a ich zespół pokonał Indianę Pacrs 110:103. Dwyane Wade zdobył 41 punktów. 27 dorzucił LeBron James, a 22 Chris Bosh. Wade wyrównał rekord klubu z Miami zdobywając aż 31 punktów w pierwszej połowie. Heat zapewnili sobie zwycięstwo dzięki wygraniu czwartej kwarty 28:20. - Jesteśmy jedną z najlepiej grających drużyn w ostatnich kwartach i minutach. Przy tym potencjale jaki mamy. Mam na myśli siebie, Jamesa i Bosha. Dzięki temu możemy grać szybko i skutecznie - powiedział po meczu Wade.

W Chicago Michael Jordan usiadł obok Scottie Pippena przy samym parkiecie. Obaj panowie kibicowali jednak innym zespołom. Bobcats Jordana zostali upokorzeni przez "Byki"

94:106. Najwięcej punktów dla Bulls zdobył Luol Deng - 24, a 18 "oczek" i 13 asyst dołożył Derrick Rose.