HOME » PIŁKA RECZNA » MŚ PIŁKARZY RĘCZNYCH:SZWECJA-POLSKA 24-21 21.01.11

MŚ piłkarzy ręcznych:Szwecja-Polska 24-21 21.01.11

21.01.2011 09:06:37

Posty: 39015 #634319

Polska przegrała ze Szwecją 21-24 (12-14) na zakończenie rywalizacji w grupie D MŚ piłkarzy ręcznych.

To pierwsza porażka "Biało-czerwonych" w tym turnieju. Mimo przegranej Polska, obok Szwecji i Argentyny awansowała do drugiej fazy mistrzostw.

Początek spotkania był bardzo nerwowy w wykonaniu obu zespołów. Waga spotkania, którego wynik będzie się liczył już w bezpośredniej walce o półfinał, przytłaczała jednych i drugich. Mnożyły się słupki i poprzeczki.

Dobrze spisywał się Sławomir Szmal, który nawet obronił karnego, jednak o kilka błędów mniej popełnili gospodarze i to oni utrzymywali jedno lub dwubramkową przewagę. Szczególnie irytowały niecelne podania Polaków, przez co tracili piłkę w zupełnie niegroźnych sytuacjach. Nie wychodziły też rzuty Karolowi Bieleckiemu, który kilkakrotnie został zatrzymany przez Johana Sjoestranda. Wyróżniał się za to pozytywnie Marcin Lijewski, który w tej części gry uzyskał pięć bramek.

Od 12. minuty "Biało-czerwoni" długo nie potrafili zdobyć gola. Gdy pięć minut później gospodarze prowadzili 10-6 trener Bogdan Wenta poprosił o czas. Reprymenda okazała się skuteczna - cztery gole z rzędu i znów był remis 10-10 (21. min). Tym razem Szwed wziął czas.

Mocnymi punktami w swoich zespołach byli bramkarze. Obaj bronili m.in. rzuty karne (Szmal dwa). Nadal więcej zimnej krwi zachowywali niesieni dopingiem Szwedzi, którzy w ostatnich pięciu minutach przed przerwą panowali na boisku. Od stanu 11-11 zdobyli trzy gole z rzędu i do szatni schodzili prowadząc 14-12.

Hala Scandinavium może pomieścić 12 tysięcy kibiców. W czwartek na trybunach zasiadło kilka grupek Polaków. Z mocą kilkuset gardeł próbowali przekrzyczeć Szwedów i o dziwo, chwilami im się to udawało, ale siły były pod tym względem bardzo nierówne.

Po przerwie zażarty bój toczył się dalej. Na początku w pierwszoplanowych rolach znów wystąpili golkiperzy i uszczelniona obrona obu drużyn. Nierzucony przez Bartłomieja Tomczaka karny dodał skrzydeł gospodarzom i zamiast remisu w 44. min. prowadzili 19-16.

Od tej pory walka toczyła się bramka za bramkę. Z tym, że Sjoestrand dokonywał naprawdę cudów. Szmal mu niewiele ustępował, ale jednak... W 54. min wszystko wróciło do początku połowy - gospodarze nadal prowadzili trzema golami 23-20. Prowadzenia nie oddali już do końca meczu. Jedynie w 55. minucie, po karnym Tłuczyńskiego, Polacy zmniejszyli różnicę bramek do 21-23.

W końcówce podopieczni trenera Wenty grali dosyć chaotycznie, co powodowało sporo strat piłek i prostych błędów. Ostatecznie Szwedzi odnieśli zasłużone zwycięstwo 24-21.

Szwecja - Polska 24-21 (14-12)

Polska: Sławomir Szmal - Marcin Lijewski 6, Tomasz Tłuczyński 4, Bartosz Jurecki 3, Bartłomiej Jaszka 2, Patryk Kuchczyński 2, Karol Bielecki 2, Grzegorz Tkaczyk 1, Bartłomiej Tomczak 1, Artur Siódmiak 0, Mariusz Jurasik 0, Piotr Grabarczyk 0, Mariusz Jurkiewicz 0, Mateusz Zaremba 0.

Szwecja: Mattias Andersson, Johan Sjoestrand - Jonas Larholm 5, Kim Andersson 4, Jonas Kallman 3, Dalibor Doder 3, Robert Arrhenius 3, Oscar Carlen 3, Niclas Ekberg 2, Kim Ekdahl Du Rietz 1, Tobias Karlsson 0, Fredrik Petersen 0, Mattias Gustafsson 0, Magnus Jernemyr 0, Lukas Karlsson 0, Jan Lennartsson 0.

Kary: Polska - 8, Szwecja - 10 min. Widzów: 11 606.