HOME » PIŁKA RECZNA » REMIS POLAKÓW NAJWIĘKSZĄ NIESPODZIANKĄ 2.11.2010

Remis Polaków największą niespodzianką 2.11.2010

02.11.2010 13:24:56

Posty: 39015 #596197

Reprezentacja Polski tylko zremisowała z Portugalią 27:27 w meczu eliminacyjnym do mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. Naszych zawodników zatrzymał rewelacyjnie spisujący się w bramce rywali Hugo Figueira. Wynik ten został uznany przez serwis Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej za największą niespodziankę drugiej kolejki spotkań.

Figueira rozegrał w Portimao mecz życia. Bronił w niesamowitych sytuacjach i to przede wszystkim dzięki jego znakomitej postawie Portugalczycy prowadzili po pierwszej połowie aż 17:12. Dopiero dobra gra w drugiej odsłonie i skuteczny rzut Mateusza Jachlewskiego na minutą przed końcem dał nam remis.

- Polacy mieli dużo szczęścia. Portugalczycy po porażce ze Słowenią grali na 100% możliwości a podopieczni Wenty spali aż do drugiej połowy meczu - czytamy na stronie www.eurohandball.com.

Na świetnego Hugo Figueirę długo nie mogli znaleźć sposobu nawet tacy zawodnicy jak Marcin Lijewski czy Michał Jurecki. Bogdan Wenta zapewne żałował że do Portugalii nie pojechał Karol Bielecki, którego potężne rzuty mogłyby zaskoczyć bramkarza rywali.

W tabeli grupy 3 Polacy zajmują drugie miejsce. Następnym ich rywalem będzie Słowacja.