HOME » SIATKÓWKA » LŚ: KLĘSKA POLAKÓW Z WŁOCHAMI 07.07.2011

LŚ: klęska Polaków z Włochami 07.07.2011

07.07.2011 22:19:40

Posty: 39015 #730264

Reprezentacja Polski gładko uległa Włochom 0:3 (15:25, 20:25, 20:25) w meczu turnieju finałowego siatkarskiej Ligi Światowej. By awansować do półfinału Polacy muszą teraz pokonać rewelacyjnie spisującą się Argentynę i liczyć na korzystny rezultat meczu Włochów z Bułgarią.

Początek meczu był dość nerwowy w wykonaniu obu zespołów, których siatkarze zaczęli od kilku nieudanych zagrywek. Schodząc na pierwszą przerwę to Włosi mieli jednak przewagę 8:4.

Po przerwie biało-czerwoni nie radzili sobie z szybkimi atakami Włochów, którzy stopniowo powiększali swoją przewagę. Przy stanie 7:13 trener Andrea Anastasi poprosił o czas. Niestety, nie pomogło to w lepszej grze biało-czerwonym. Udane akcje Włochów pozwoliły im powiększyć przewagę do 10 punktów i wygrać seta 25:15.

W drugiej partii Włosi ponownie szybko zdominowali Polaków. Na pierwszą przerwę techniczną schodzili z czteropunktową przewagą, na drugą już z siedmiopunktową. Potem spokojnie pilnowali wyniku i tę partię wygrali do 20.

Również trzeci set rozpoczął się po myśli gości, którzy po chwili prowadzili 3:0. Było to spowodowane atakami Michała Kubiaka i Jakuba Jarosza, po których piłka lądowała daleko za boiskiem lub... w trybunach.

Po słabym początku Polacy ożywili się i doprowadzili do remisu 7:7. Następnie długo toczyli wyrównany bój z Włochami, nie pozwalający im odskoczyć na więcej niż 1-2 punkty. Niestety, po drugiej przerwie technicznej goście znów zaczęli dominować i po raz kolejny wygrali pewnie 25:20.

Polska - Włochy 0:3 (15:25, 20:25, 20:25)