HOME » LIGA BELGIJSKA » WASILEWSKI WRACA DO GRY! 08.05.2010

Wasilewski wraca do gry! 08.05.2010

08.05.2010 19:03:10

Posty: 39015 #529343

Po koszmarnej kontuzji Marcina Wasilewskiego niektórzy uważali, że piłkarz Anderlechtu Bruksela może już nie wrócić do piłki. Tymczasem "Wasyl" znalazł się w kadrze meczowej na sobotni mecz z Sint Truidense.

Marcin Wasilewski został brutalnie sfaulowany w meczu na szczycie Jupiler League pomiędzy Anderlechtem Bruksela, a Standardem Liege, do którego doszło w sierpniu ubiegłego roku. W 25. minucie piłkarz gości Axel Witsel wyprostowaną nogą trafił Polaka prosto w piszczel, dosłownie "przecinając" mu nogę.

Polak doznał wtedy podwójnego złamania nogi. Od kilku tygodniu obrońca klubu z Brukseli już normalnie trenuje z drużyną. W sobotę ma szansę na powrót do gry.

Trener "Fiołków" Ariel Jacobs planuje wpuścić polskiego zawodnika na ostatnie minuty meczu z Sint Truidense. - "Wasyl" dużo pracował w trakcie rehabilitacji, zadbaliśmy o wszystko, więc nie sądzę, aby odczuwał jakikolwiek strach przed powrotem - powiedział dla "Su.

Anderlecht zapewnił sobie tytuł mistrzowski po pokonali na wyjeździe Club Brugge 2:1. W ostatnim meczu na własnym stadionie piłkarze i kibice będą więc razem świętować wywalczenie 30. tytułu mistrza Belgii. To świetna okazja, aby "Wasyl" wrócił na boisko.