HOME » LIGA WŁOSKA » KLOSE BOHATEREM DERBÓW RZYMU! 17.10.2011

Klose bohaterem derbów Rzymu! 17.10.2011

17.10.2011 08:39:58

Posty: 39015 #786534

Lazio wygrało w derbach Rzymu z Romą 2-1 (0-1). Grający bez swojego kapitana Francesco Tottiego goście w tym spotkanie objęli prowadzenie już w 5. minucie. Federico Marchettiego pokonał Pablo Osvaldo. W 50. minucie Simon Kjær sfaulował we własnym polu karnym Cristiana Brocchiego i został ukarany czerwoną kartką. Jedenastkę pewnie wykorzystał bardzo dobrze grający w tym spotkaniu Hernanes. Grający w przewadze gospodarze mieli szansę na zdobycie zwycięskiej bramki. W 70. minucie Miroslav Klose strzelił głową w poprzeczkę, a w 81. minucie Djibril Cissé świetnie złożył się do strzału, ale piłka po tym efektownym uderzeniu trafiła tylko w słupek. Kilkadziesiąt sekund przed końcem spotkania zwycięską bramką zdobył Klose, który pokonał Maartena Stekelenburga po świetnym podaniu Matuzaléma.

16 października 2011, 20:45 - Rzym (Stadio Olimpico)
SS Lazio 2-1 AS Roma
Hernanes 51 (k), Miroslav Klose 90 - Pablo Osvaldo 5

Lazio: 22. Federico Marchetti - 29. Abdoulay Konko, 20. Giuseppe Biava, 3. André Dias, 26. Ştefan Radu (46, 19. Senad Lulić ) - 15. Álvaro González, 24. Cristian Ledesma, 8. Hernanes, 32. Cristian Brocchi (76, 11. Matuzalém) - 99. Djibril Cissé, 25. Miroslav Klose.

Roma: 24. Maarten Stekelenburg - 87. Aleandro Rosi (38, 77. Marco Cassetti), 44. Simon Kjær, 5. Gabriel Heinze, 3. José Ángel - 19. Fernando Gago, 16. Daniele De Rossi, 15. Miralem Pjanić, 20. Simone Perrotta (53, 29. Nicolás Burdisso) - 14. Bojan Krkić (73, 7. David Pizarro), 9. Pablo Osvaldo.

żółte kartki: Brocchi, Cissé - Osvaldo, Perrotta, De Rossi, Cassetti,
czerwona kartka: Simon Kjær (50. minuta, Roma, za faul).

sędziował: Paolo Tagliavento.