HOME » WIDZEW ŁÓDŹ » LEGIA WARSZAWA 3-0 WIDZEW ŁÓDŹ 27.10.2011.

Legia Warszawa 3-0 Widzew Łódź 27.10.2011.

27.10.2011 08:39:34

Posty: 39015 #791770

Legia Warszawa pewnie wygrała u siebie w meczu 1/8 finału Pucharu Polski z Widzewem Łódź 3-0 (1-0). Bramki dla ubiegłorocznego zdobywcy tego trofeum zdobyli Jakub Wawrzyniak, Manú i Rafał Wolski.

Obie drużyny rozpoczęły mecz spokojnie. Pierwszym piłkarzem Legii, który pokusił się na strzał z dystansu był Ivica Vrdoljak, ale znacznie się pomylił. W odpowiedzi swoje okazje mieli Sebastian Madera i Piotr Grzelczak, jednak w bramce dobrze spisywał się Wojciech Skaba. W 23. minucie goście mieli najlepszą okazję na objęcie prowadzenia. Bezpośrednio z rzutu wolnego strzelił Igor Alves, ale najpierw piłkę na poprzeczkę sparował Skaba, a następnie uprzedził próbującego dobijać Maderę. W 43. minucie z prawej strony w pole karne dośrodkował Manú, a głową niecelnie uderzył Rafał Wolski. Już w doliczonym czasie gry gospodarze objęli prowadzenie po rzucie wolnym. Jakub Wawrzyniak precyzyjnym uderzeniem z dwudziestu metrów umieścił futbolówkę w siatce Widzewa.

Dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej części spotkania Legia zdobyła drugą bramkę. Uderzenie z dystansu Janusza Gola obronił Bartosz Kaniecki, ale przy dobitce Manú był bezradny. W 62. minucie podopieczni Macieja Skorży strzelili kolejnego gola. Przed linią pola karnego piłkę otrzymał Rafał Wolski, który odważnie minął defensorów Widzewa i płaskim strzałem pokonał Kanieckiego. Widzew próbował zagrozić bramce Skaby głównie za pomocą dośrodkowań ze stałych fragmentów gry, jednak brakowało dokładności. Do końca meczu gra toczyła się w środkowej strefie boiska.

26 października 2011, 18:30 - Warszawa (Stadion Wojska Polskiego)
Legia Warszawa 3-0 Widzew Łódź
Jakub Wawrzyniak 45, Manú 55, Rafał Wolski 62

Legia: 84. Wojciech Skaba - 25. Jakub Rzeźniczak, 4. Dickson Choto, 17. Marcin Komorowski, 14. Jakub Wawrzyniak (71, 11. Tomasz Kiełbowicz) - 9. Manú, 21. Ivica Vrdoljak (81, 2. Artur Jędrzejczyk), 5. Janusz Gol (70, 35. Daniel Łukasik), 27. Rafał Wolski, 33. Michał Żyro - 18. Michał Kucharczyk.

Widzew: 1. Bartosz Kaniecki - 2. Jakub Bartkowski, 7. Sebastian Madera, 3. Bruno Pinheiro, 30. Hachem Abbès - 16. Przemysław Oziębała (61, 10. Adrian Budka), 25. Piotr Mroziński (46, 8. Mindaugas Panka), 9. Sebastian Radzio (57, 24. Krzysztof Ostrowski), 11. Igor Alves, 18. Nika Dzalamidze - 14. Piotr Grzelczak.

żółte kartki: Jędrzejczyk - Dzalamidze, Panka.

sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom).
widzów: 11436.

Spotkania 1/4 finału Pucharu Polski zostaną rozegrane 13-14 i 20-21 marca.