HOME » PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA » PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA 0-0 LECH POZNAŃ 21.11.2011.

Podbeskidzie Bielsko-Biała 0-0 Lech Poznań 21.11.2011.

22.11.2011 08:16:44

Posty: 39015 #805944
W ostatnim meczu 14. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Podbeskidzie Bielsko-Biała zremisowało na własnym stadionie z Lechem Poznań 0-0. Był to czwarty ligowy mecz z rzędu bez zdobyczy bramkowej "Kolejorza".

Od pierwszych minut spotkania obie drużyny nie potrafiły stworzyć zagrożenia pod bramką rywali. Pierwszy strzał w tym spotkaniu oddał Róbert Demjan. Po prostym błędzie Huberta Wołąkiewicza Sebastian Ziajka dograł do Demjana, ale strzał Słowaka był niecelny. W 12. minucie po podaniu Dariusza Łatki groźnie było w polu karnym Lecha. Akcję zakończył potężnym uderzeniem Matej Náther, jednak nieznacznie się pomylił. Lech po raz pierwszy zaatakował dopiero w 23. minucie, jednak strzał Grzegorza Wojtkowiaka był bardzo niecelny. Pięć minut później po sprytnym zagraniu z głębi pola Jakub Wilk oddał strzał lewą nogą, ale Richard Zajac nie miał problemów z tym uderzeniem. W kolejnych minutach zamiast sytuacji podbramkowych oglądaliśmy niecelne podania, dużo niedokładności zarówno w zespole Podbeskidzia, jak i Lecha. Dopiero w 42. minucie po świetnym podaniu Juraja Dančíka Demjan oddał mocny strzał, po którym piłka przeleciała nad poprzeczką.

Druga część spotkania zaczęła się od ataku Podbeskidzia. W 50. minucie po dośrodkowaniu Sylwestra Patejuka niebezpieczeństwo zażegnał Luis Henríquez. Chwilę później groźnie dośrodkowywał Liran Cohen, tym razem dobrze w bramce Lecha spisał się Jasmin Burić. W 58. minucie bardzo dobrą akcję przeprowadził Ziajka, ale jego dogranie w pole karne nie znalazło adresata. Chwilę później Cohen próbował zaskoczyć bramkarza gości, jednak po raz kolejny Burić stanął na wysokości zadania. W 66. minucie Ziajka uderzył zza pola karnego, jednak Burić bez problemów złapał piłkę. Dwie minuty później z siedmiu metrów Semir Štilić próbował skierować piłkę do siatki, jednak jego uderzenie było niecelne. W 71. minucie w dobrej sytuacji Mateusz Możdżeń strzelił obok bramki. Chwilę później ten sam zawodnik próbował głową skierować piłkę do siatki, jednak minimalnie się pomylił. W 80. minucie po zagraniu Štilicia groźnie było w polu karnym gospodarzy, jednak obrońcy Podbeskidzia wyszli z opresji. Cztery minuty później Piotr Malinowski znalazł się w dobrej sytuacji, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału. W 87. minucie Aleksandyr Tonew świetnie dośrodkował w pole karne, jednak Štilić głową uderzył piłkę tuż obok słupka. W doliczonym czasie gry dwukrotnie po rzutach rożnych wykonywanych przez Macieja Rogalskiego dobrze interweniował Burić.

21 listopada 2011, 18:30 - Bielsko-Biała (Stadion Miejski)
Podbeskidzie Bielsko-Biała 0-0 Lech Poznań

Podbeskidzie: 1. Richard Zajac - 10. Marek Sokołowski, 7. Juraj Dančík, 26. Bartłomiej Konieczny, 2. Tomasz Górkiewicz - 13. Sylwester Patejuk (79, 20. Maciej Rogalski), 22. Matej Náther, 28. Dariusz Łatka, 4. Liran Cohen (64, 8. Piotr Malinowski), 11. Sebastian Ziajka - 23. Róbert Demjan (75, 16. Adam Cieśliński).

Lech: 30. Jasmin Burić - 22. Grzegorz Wojtkowiak, 20. Hubert Wołąkiewicz, 35. Marcin Kamiński, 25. Luis Henríquez - 7. Jakub Wilk (75, 24. Aleksandyr Tonew), 21. Dimitrije Injac, 32. Mateusz Możdżeń, 11. Rafał Murawski, 10. Siergiej Kriwiec (62, 16. Artjoms Rudņevs) - 18. Bartosz Ślusarski (62, 14. Semir Štilić).

żółte kartki: Cohen, Sokołowski - Wilk, Henríquez, Kriwiec.

sędziował: Marcin Borski (Warszawa).
widzów: 4000.

źródło: własne