HOME » ŁÓDZKI KS » WIDZEW ŁÓDŹ 0-1 ŁÓDZKI KS 18.10.2011...

Widzew Łódź 0-1 Łódzki KS 18.10.2011...

18.10.2011 08:23:44

Posty: 39015 #787016

W 61. ligowych derbach Łodzi Widzew przegrał 0-1 (0-0) na własnym stadionie z ŁKS-em. Gospodarze przez ponad pół godziny grali w osłabieniu, ponieważ czerwoną kartkę po dwóch żółtych otrzymał Piotr Grzelczak. Piłkarze ŁKS-u wykorzystali przewagę i po golu Marcina Mięciela w końcówce spotkania pokonali lokalnego rywala.

W 14. minucie po szybkiej akcji gospodarzy Dudu Paraíba dośrodkował z lewej strony, a Nika Dzalamidze zmarnował dogodną okazję, strzelając obok słupka. Pięć minut później Dudu Paraíba podał z rzutu wolnego do Adriana Budki. Skrzydłowy Widzewa oddał mocny strzał, ale Pavle Velimirović z trudem wybił piłkę przed siebie. W 34. minucie Krzysztof Ostrowski wykonał prostopadłe podanie w kierunku Dzalamidze, ale piłkarza gospodarzy ubiegł golkiper ŁKS-u. Pod koniec pierwszej połowy na uderzenie z ostrego kąta zdecydował się Tomasz Nowak, a Maciej Mielcarz zdołał sparować futbolówkę na rzut rożny.

W 55. minucie sędzia Dawid Piasecki zdecydował się pokazać drugą żółtą kartkę Piotrowi Grzelczakowi i gospodarze musieli przez ponad pół godziny grać w osłabieniu. W 60. minucie po dośrodkowaniu Bartosza Romańczuka Marcin Kaczmarek oddał strzał z woleja, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. Przez kolejne minuty piłkarze ŁKS-u osiągnęli przewagę na boisku, ale nie potrafili sfinalizować swoich akcji strzałami w kierunku bramki rywali. Dopiero w 84. minucie wprowadzony w drugiej połowie Marcin Smoliński dokładnie dośrodkował w pole karne, gdzie Marcin Mięciel strzałem głową pokonał Mielcarza. W doliczonym czasie gry arbiter wyrzucił z boiska także Bruno Pinheiro, który dostał bezpośrednią czerwoną kartkę za brutalny faul na Mięcielu.

17 października 2011, 18:30 - Łódź (stadion Widzewa)
Widzew Łódź 0-1 Łódzki KS
Marcin Mięciel 84

Widzew: 13. Maciej Mielcarz - 34. Jakub Bartkowski (90, 77. Souheïl Ben Radhia), 19. Sebastian Madera, 5. Jarosław Bieniuk, 33. Dudu Paraíba - 16. Adrian Budka, 3. Bruno Pinheiro, 18. Mindaugas Panka, 17. Nika Dzalamidze (62, 8. Princewill Okachi), 14. Krzysztof Ostrowski (85, 20. Przemysław Oziębała) - 26. Piotr Grzelczak.

ŁKS: 13. Pavle Velimirović - 18. Szymon Salski (46, 23. Bartosz Romańczuk), 8. Michał Łabędzki, 6. Piotr Klepczarek, 25. Marcin Kaczmarek - 29. Mladen Kašćelan, 3. Antoni Łukasiewicz, 4. Tomasz Nowak (82, 9. Marcin Smoliński), 11. Marcin Mięciel, 17. Sebastian Szałachowski (73, 7. Maciej Bykowski) - 10. Marek Saganowski.

żółte kartki: Panka, Bruno Pinheiro, Grzelczak, Bieniuk - Kaczmarek, Łabędzki, Łukasiewicz.
czerwone kartki: Piotr Grzelczak (55. minuta, Widzew, za drugą żółtą), Bruno Pinheiro (90. minuta, Widzew, za brutalny faul).

sędziował: Dawid Piasecki (Słupsk).
widzów: 9770.

Żółtą kartką został ukarany także rezerwowy zawodnik gości - Bogusław Wyparło.

źródło: własne