HOME » GÓRNIK ZABRZE » GÓRNIK ZABRZE 1-2 RUCH CHORZÓW 21.10.2011.

Górnik Zabrze 1-2 Ruch Chorzów 21.10.2011.

21.10.2011 23:13:33

Posty: 39015 #789162

Ruch Chorzów wygrał w Zabrzu w meczu 11. kolejki T-Mobile Ekstraklasy z Górnikiem 2-1 (0-1). Pierwszą bramkę w 95. Wielkich Derbach Śląska strzelił w 14. minucie z rzutu karnego Préjuce Nakoulma, a do wyrównania doprowadził w drugiej połowie Marek Szyndrowski. Decydująca bramka padła w 78. minucie po strzale Arkadiusza Piecha. Ruch mógł wygrać to spotkanie wyżej, ale bardzo dobrze dysponowany był Łukasz Skorupski.

Pierwsza połowa nie obfitowała w akcje bramkowe, a jedyna bramka padła w 14. minucie po rzucie karnym wykorzystanym przez Préjuce'a Nakoulmę. W ciągu kilku minut piłka dwukrotnie odbijała się w polu karnym od ręki Piotra Stawarczyka, jednak dopiero za drugim razem arbiter odgwizdał przewinienie. Później szansę mieli piłkarze Ruchu po bardzo ładnym podaniu Arkadiusza Piecha zakończonym strzałem z woleja Marcina Malinowskiego oraz podopieczni Adama Nawałki po zamieszaniu w polu karnym, które ostatecznie wyjaśnił Michal Peškovič.

Na początku drugiej części spotkania dobrze pokazał się Nakoulma, który w odstępie dwóch minut najpierw przedarł się lewą stroną i posłał piłkę w boczną siatkę, a chwilę później po dośrodkowaniu z prawej strony znalazł się w dobrej okazji do zdobycia bramki głową. Jego strzał obronił jednak Michal Peškovič. W 60. minucie piłkarzom Ruchu udało się doprowadzić do remisu. Z lewej strony dośrodkował Marek Zieńczuk, piłki nie sięgnął Maciej Jankowski, ale dopadł do niej Marek Szyndrowski i prawą nogą posłał futbolówkę do siatki. Niebiescy nie chcieli na tym poprzestać i w ciągu kilku minut stworzyli sobie dwie fantastyczne okazje do strzału, z których obronną ręką wychodził dobrze dysponowany Łukasz Skorupski. Najpierw po strzale Arkadiusza Piecha z kilku metrów instynktownie odbił piłkę, a po dośrodkowaniu z prawej strony debiutującego w Ekstraklasie w barwach Ruchu Łukasza Burligi obronił twarzą świetny strzał głową Macieja Jankowskiego, po którym piłka trafiła jeszcze w słupek. Dominację gości potwierdził też Zieńczuk, przedzierając się z prawej strony w głąb boiska i uderzając groźnie, ale niecelnie na bramkę Skorupskiego. Ruch dopiął w końcu swego w 78. minucie. Szybko piłkę rozegrali Burliga i Zieńczuk, a ta trafiła w pole karne do Piecha, który złożył się odpowiednio do uderzenia i posłał futbolówkę obok interweniującego Skorupskiego. Golkiper Górnika nie może mieć jednak do siebie żadnych pretensji za to spotkanie. Wcześniej świetnie obronił strzał i dobitkę Pawła Abbotta. W końcówce piłkę meczową miał jeszcze Piech, jednak w sytuacji sam na sam fatalnie przestrzelił.

21 października 2011, 20:30 - Zabrze (Stadion im. Ernesta Pohla)
Górnik Zabrze 1-2 Ruch Chorzów
Préjuce Nakoulma 14 (k) - Marek Szyndrowski 60, Arkadiusz Piech 78

Górnik: 28. Łukasz Skorupski - 24. Michael Bemben (83, 17. Paweł Olkowski), 25. Adam Banaś, 26. Adam Danch, 16. Adam Marciniak - 19. Mariusz Przybylski, 2. Michał Pazdan, 87. Krzysztof Mączyński, 6. Aleksander Kwiek (83, 9. Michał Jonczyk), 14. Préjuce Nakoulma - 99. Arkadiusz Milik (64, 22. Tomasz Zahorski).

Ruch: 33. Michal Peškovič - 21. Łukasz Burliga, 15. Rafał Grodzicki, 2. Piotr Stawarczyk, 20. Marek Szyndrowski - 6. Wojciech Grzyb (55, 14. Łukasz Janoszka), 28. Gábor Straka, 23. Marcin Malinowski, 18. Arkadiusz Piech (90, 31. Paweł Lisowski), 5. Marek Zieńczuk - 7. Maciej Jankowski (76, 9. Paweł Abbott).

żółte kartki: Milik, Danch, Bemben - Zieńczuk.

sędziował: Tomasz Musiał (Kraków).
widzów: 3000.

źródło: własne