HOME » GÓRNIK ZABRZE » LECHIA GDAŃSK 2-1 GÓRNIK ZABRZE 13.09.2011.

Lechia Gdańsk 2-1 Górnik Zabrze 13.09.2011.

13.09.2011 08:19:03

Posty: 39015 #765720
W ostatnim meczu 6. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Lechia Gdańsk wygrała na własnym boisku z Górnikiem Zabrze 2-1 (0-1). Choć do przerwy lechiści grali bardzo słabo i zasłużenie przegrywali, to jednak zdołali się podnieść i po bramkach Mateusza Machaja oraz Piotra Wiśniewskiego zdobyli pierwsze na nowym stadionie trzy punkty. Dla Górnika bramkę po błędzie Sebastiana Małkowskiego strzelił Daniel Gołębiewski.

Po dwóch niegroźnych akcjach Lechii zakończonych strzałami debiutującego w Ekstraklasie Josipa Tadicia w 10. minucie świetną okazję miał Górnik. Prostopadle do Daniela Gołębiewskiego podał Krzysztof Mączyński, jednak w polu karnym spod nóg napastnika piłkę zdołał wyłuskać Rafał Janicki. Gdyby wcześniej zdecydował się na strzał, zabrzanie mogliby wyjść na prowadzenie. Dwadzieścia minut później udało się strzelić gościom pierwszą bramkę. Przy strzale prawą nogą Tomasza Zahorskiego futbolówki nie zdołał złapać Sebastian Małkowski i natychmiast dopadł do niej Gołębiewski, pokonując bezradnego golkipera gospodarzy. Słabo grająca w pierwszej połowie Lechia nie potrafiła odpowiedzieć, a podopiecznych Tomasza Kafarskiego przy zejściu do szatni pożegnały gwizdy.

Kilka minut po wznowieniu gry kapitalną szansę na wyrównanie miał Piotr Wiśniewski. Po akcji lewą stroną do niepilnowanego piłkarza Lechii dośrodkował Lewon Hajrapetjan, ale Wiśniewski, mając przed sobą tylko Łukasza Skorupskiego, uderzył z pierwszej piłki i fatalnie przestrzelił z kilku metrów. Lepsza gra Lechii zaprocentowała bramką. Z lewej strony dośrodkował Vytautas Andriuškevičius, na dwudziesty metr źle głową wybił głową Adam Banaś, a tam znalazł się Mateusz Machaj i precyzyjnym strzałem pokonał Skorupskiego. Po tym golu spotkanie zdecydowanie ożywiło się. Dwie minuty później w polu karnym Lechii technicznie uderzył Paul Thomik, lecz futbolówka po palcach Małkowskiego trafiła tylko w słupek. Natychmiast odpowiedziała Lechia. Najpierw ogromne zamieszanie w polu karnym i zabrzan ratuje spalony, a chwilę później lechiści skorzystali z przywileju korzyści i strzał Andriuškevičiusa z trudem obronił Skorupski. W 73. minucie szansę na pokonanie golkipera miał po dośrodkowaniu Ivansa Lukjanovsa miał Luka Vučko, ale z około dziesięciu metrów posłał piłkę w trybuny. Od razu do ataku ruszyli piłkarze Górnika, a konkretnie wprowadzony wcześniej Préjuce Nakoulma. Nowy piłkarz Górnika naciskany przez obrońcę nie zdołał jednak skutecznie uderzyć i jego strzał obronił Małkowski. Dobrze w 80. minucie pokazał się debiutant Tadić, który zwodem oszukał defensywę i groźnie uderzył na bramkę, ale na posterunku był pewny Skorupski. W 82. minucie golkiper gości był już jednak bezradny, kiedy z rzutu karnego po zagraniu ręką Adama Dancha pewnie pokonał go Wiśniewski, dając Lechii prowadzenie. W doliczonym czasie gry po raz drugi w słupek trafili piłkarze Górnika. Tym razem po podaniu Nakoulmy uderzał Michał Pazdan.

12 września 2011, 18:30 - Gdańsk (PGE Arena Gdańsk)
Lechia Gdańsk 2-1 Górnik Zabrze
Mateusz Machaj 59, Piotr Wiśniewski 82 (k) - Daniel Gołębiewski 31

Lechia: 33. Sebastian Małkowski - 5. Krzysztof Bąk (85, 26. Deleu), 6. Luka Vučko, 2. Rafał Janicki, 3. Vytautas Andriuškevičius - 11. Ivans Lukjanovs (71, 17. Marcin Pietrowski), 8. Łukasz Surma, 20. Lewon Hajrapetjan, 21. Mateusz Machaj, 14. Piotr Wiśniewski - 46. Josip Tadić.

Górnik: 28. Łukasz Skorupski - 24. Michael Bemben, 25. Adam Banaś, 26. Adam Danch, 16. Adam Marciniak - 13. Paul Thomik (83, 17. Paweł Olkowski), 19. Mariusz Przybylski, 87. Krzysztof Mączyński, 6. Aleksander Kwiek (78, 2. Michał Pazdan), 22. Tomasz Zahorski - 5. Daniel Gołębiewski (65, 14. Préjuce Nakoulma).

żółte kartki: Banaś, Danch.

sędziował: Szymon Marciniak (Płock).
widzów: 18 566.

źródło: własne