HOME » ZAGŁĘBIE LUBIN » WISŁA KRAKÓW 1-0 ZAGŁĘBIE LUBIN 13.08.2011.

Wisła Kraków 1-0 Zagłębie Lubin 13.08.2011.

13.08.2011 23:22:41

Posty: 39015 #749763
Wisła Kraków wygrała na własnym stadionie 1-0 (0-0) z Zagłębiem Lubin. Swojego trzeciego gola w T-Mobile Ekstraklasie zdobył Dudu Biton, zapewniając zwycięstwo mistrzom Polski trafieniem z rzutu karnego. Izraelski napastnik w dwóch poprzednich spotkaniach strzelał bramki na wagę remisów. Wiślacy mogli wyżej pokonać lubinian, ale kolejnej jedenastki nie wykorzystał Andraž Kirm.

W 8. minucie po dynamicznej akcji Szymon Pawłowski minął Osmana Cháveza, ale strzelił w boczną siatkę. Pięć minut później goście przeprowadzili drugą groźną akcję pod bramką rywali. Darvydas Šernas podał do Pawłowskiego, który oddał nieudane uderzenie. Do futbolówki zdążył doskoczyć jeszcze Maciej Małkowski, jednak dobrą interwencję po jego strzale zanotował Sergei Pareiko. W 17. minucie Łukasz Garguła groźnie uderzył z dystansu, a piłka odbiła się od poprzeczki i trafiła w linię bramkową. Przez kilkanaście kolejnych minut także inni piłkarze liczyli na strzelenie gola po uderzeniach z większych odległości. Z rzutu wolnego próbował Garguła, mocne strzały z dystansu oddali także Gervasio Núñez i dwukrotnie Šernas, ale w większości przypadków nawet nie potrafili skierować futbolówki w światło bramki.

W 49. minucie sędzia Szymon Marciniak podyktował rzut karny dla gospodarzy za zagranie ręką w polu karnym przez Michala Hanka. Pewnym wykonawcą jedenastki był Dudu Biton, który zdobył swoją trzecią bramkę w T-Mobile Ekstraklasie. Lubinianie próbowali szybko doprowadzić do wyrównania, ale Małkowski po silnym uderzeniu z rzutu wolnego przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 75. minucie arbiter podyktował kolejny rzut karny, tym razem za faul Bojana Isailovicia na Andražie Kirmie. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany, jednak golkiper Zagłębia zrehabilitował się za sytuację sprzed chwili i obronił jego strzał. W 84. minucie wprowadzony w drugiej połowy Adrian Rakowski próbował zaskoczyć golkipera rywali strzałem sprzed szesnastki, ale Pareiko pewnie złapał futbolówkę.

13 sierpnia 2011, 18:00 - Kraków (Stadion Miejski)
Wisła Kraków 1-0 Zagłębie Lubin
Dudu Biton 50 (k)

Wisła: 25. Sergei Pareiko - 31. Michael Lamey (80, 6. Gordan Bunoza), 2. Kew Jaliens, 4. Osman Chávez, 15. Júnior Díaz - 77. Ivica Iliev (70, 17. Andraž Kirm), 7. Radosław Sobolewski, 11. Gervasio Núñez (72, 28. Cezary Wilk), 10. Łukasz Garguła, 19. Patryk Małecki - 20. Dudu Biton.

Zagłębie: 50. Bojan Isailović - 21. Bartosz Rymaniak, 27. Michal Hanek, 13. Sergio Reina, 2. Costa Nhamoinesu - 18. Janusz Gancarczyk (61, 20. David Abwo), 81. Patryk Rachwał (60, 17. Adrian Rakowski), 25. Łukasz Hanzel, 23. Szymon Pawłowski, 19. Maciej Małkowski (81, 88. Kamil Wilczek) - 9. Darvydas Šernas.

żółte kartki: Núñez - Rachwał, Nhamoinesu.

sędziował: Szymon Marciniak (Płock).
widzów: 12 825.

W 76. minucie Andraž Kirm (Wisła) nie wykorzystał rzutu karnego (Bojan Isailović obronił).

źródło: własne