NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » WISŁA KRAKÓW » WISŁA KRAKÓW 0-1 GÓRNIK ZABRZE 21.11.2011.

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Wisła Kraków 0-1 Górnik Zabrze 21.11.2011.

Grupa: Administrator

Lokalizacja: Polska

Posty: 39015 #805388
Od: 2010-3-24
W drugim niedzielnym meczu 14. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Wisła Kraków pod wodzą nowego trenera Kazimierza Moskala przegrała 0-1 (0-0) na własnym stadionie z Górnikiem Zabrze. Bramkę na wagę trzech punktów dla zabrzan zdobył w końcówce spotkania Michał Jonczyk. Mistrzowie Polski zanotowali trzecią kolejną ligową porażkę.

Już w trzeciej minucie goście mogli objąć prowadzenie, kiedy niespodziewanie w sytuacji sam na sam z golkiperem Wisły znalazł się Préjuce Nakoulma, jednak strzelił obok bramki. W 14. minucie Ivica Iliev minął Michaela Bembena i oddał groźny strzał, ale dobrą interwencję zanotował Łukasz Skorupski, wybijając piłkę w bok. W 32. minucie Daniel Brud podał do Dudu Bitona, który zdecydował się na strzał z dystansu, a futbolówka przeleciała nad poprzeczką. Niecałe osiem minut później Bemben dośrodkował w pole karne krakowian, gdzie Nakoulma był bliski skierowania piłki do siatki głową, ale strzelił nieznacznie obok słupka. Jeszcze przed przerwą przed dogodną okazją do zdobycie gola stanął Paweł Olkowski, ale skrzydłowy Górnika uderzył zbyt lekko i Sergei Pareiko nie miał problemów ze skuteczną interwencją.

W 50. minucie po szybkiej akcji zabrzan Nakoulma podał do Krzysztofa Mączyńskiego, który próbował zaskoczyć Pareikę technicznym strzałem, a piłka przeleciała obok bramki. W 66. minucie Łukasz Garguła oddał mocny strzał z dystansu, a Skorupski z trudem odbił futbolówkę przed siebie. W 84. minucie wprowadzony w drugiej połowie Arkadiusz Milik silnie uderzył z ponad 20 metrów, jednak golkiper gospodarzy z trudem zdołał obronić. Trzy minuty później Naokulma wywalczył piłkę na połowie rywala i zagrał wzdłuż pola karnego, a inny rezerwowy Michał Jonczyk z ostrego kąta skierował ją do siatki. W doliczonym czasie gry po dośrodkowaniu Garguły z rzutu rożnego Biton strzelił głową, a Skorupski z trudem przerzucił futbolówkę nad poprzeczką. W samej końcówce Nakoulma po raz kolejny znalazł się w sytuacji sam na sam z Pareiką, ale golkiper krakowian szybkim wyjściem z bramki ubiegł skrzydłowego Górnika.

20 listopada 2011, 17:00 - Kraków (Stadion Miejski)
Wisła Kraków 0-1 Górnik Zabrze
Michał Jonczyk 87

Wisła: 25. Sergei Pareiko - 22. Marko Jovanović, 2. Kew Jaliens (9, 33. Michał Czekaj), 15. Júnior Díaz, 13. Dragan Paljić - 10. Łukasz Garguła, 45. Daniel Brud (46, 9. Rafał Boguski), 16. Tomáš Jirsák, 77. Ivica Iliev (80, 17. Andraž Kirm), 11. Gervasio Núñez - 20. Dudu Biton.

Górnik: 28. Łukasz Skorupski - 24. Michael Bemben, 2. Michał Pazdan, 26. Adam Danch, 21. Mariusz Magiera - 17. Paweł Olkowski (79, 9. Michał Jonczyk), 16. Adam Marciniak, 19. Mariusz Przybylski, 87. Krzysztof Mączyński (60, 6. Aleksander Kwiek), 14. Préjuce Nakoulma - 22. Tomasz Zahorski (68, 99. Arkadiusz Milik).

żółte kartki: Mączyński, Przybylski.

sędziował: Hubert Siejewicz (Białystok).
widzów: 15 830.

źródło: własne