HOME » WISŁA KRAKÓW » CRACOVIA 1-0 WISŁA KRAKÓW 06.11.2011,

Cracovia 1-0 Wisła Kraków 06.11.2011,

06.11.2011 19:04:04

Posty: 39015 #797602

W 184. derbach Krakowa Cracovia wygrała na własnym stadionie 1-0 (1-0) z Wisłą Kraków. Bramkę na wagę trzech punktów dla gospodarzy zdobył holenderski napastnik Koen van der Biezen. Mistrzowie Polski kontynuują swoją serię porażek - po wpadce na własnym boisku z Podbeskidziem, tym razem przegrali z ostatnią drużyną w tabeli.

Już w 4. minucie gospodarze stworzyli sobie dobrą okazję do objęcia prowadzenia. Saïdi Ntibazonkiza przechwycił piłkę na połowie Wisły, ale Burundyjczyk przegrał pojedynek z golkiperem rywali. Trzy minuty później także goście mogli strzelić pierwszego gola, kiedy Ivica Iliev precyzyjnie dośrodkował w pole karne, a uderzenie głową Dudu Bitona z pięciu metrów instynktownie obronił Wojciech Kaczmarek. W 22. minucie Cezary Wilk zdecydował się na strzał z dystansu, a futbolówka przeleciała obok słupka. Dwie minuty później po dośrodkowaniu Łukasza Garguły z rzutu wolnego Biton oddał mocny strzał, ale uderzył w środek bramki i golkiper Cracovii pewnie chwycił piłkę. W 37. minucie Ntibazonkiza dośrodkował z rzutu wolnego, a Koen van der Biezen wygrał pojedynek z Osmanem Chávezem i głową skierował futbolówkę do siatki. W 41. minucie Iliev strzelił sprzed szesnastki gospodarzy nad poprzeczką. Niecałe dwie minuty później na podobne uderzenie zdecydował się Andraž Kirm, ale uderzył również niecelnie.

W 56. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Biton uderzył głową, ale zrobił to zbyt lekko i Kaczmarek nie miał problemów z interwencją. W 64. minucie goście byli bardzo blisko doprowadzenia do remisu, ale najpierw dośrodkowanie Bitona przeciął Kaczmarek, a następnie Sławomir Szeliga zablokował strzał Ilieva. Chwilę później Wilk uderzył niecelnie z woleja po dośrodkowaniu Andraža Kirma. W 67. minucie środkowy pomocnik Wisły jeszcze raz spróbował zdobyć bramkę, ale piłka po jego strzale z dystansu przeleciała nad poprzeczką. Dwie minuty później po nieporozumieniu obrońców Cracovii Cwetan Genkow w dogodnej sytuacji uderzył wysoko nad bramką. W 77. minucie Sergei Pareiko obronił groźny strzał Ntibazonkizy. Dziesięć minut później Iliev oddał niecelny strzał sprzed pola karnego gospodarzy. W doliczonym czasie gry wprowadzony w drugiej połowie Aleksejs Višņakovs fatalnie zmarnował doskonałą sytuację na podwyższenie prowadzenia, strzelając nad poprzeczką.

6 listopada 2011, 17:00 - Kraków (stadion Cracovii)
Cracovia 1-0 Wisła Kraków
Koen van der Biezen 37

Cracovia: 83. Wojciech Kaczmarek - 2. Krzysztof Nykiel, 32. Łukasz Nawotczyński, 24. Jan Hošek, 16. Bojan Puzigaća - 19. Alexandru Suvorov, 6. Arkadiusz Radomski (55, 4. Vladimir Boljević), 21. Sławomir Szeliga, 25. Andraž Struna, 10. Saïdi Ntibazonkiza (82, 9. Aleksejs Višņakovs) - 11. Koen van der Biezen (73, 23. Andrzej Niedzielan).

Wisła: 25. Sergei Pareiko - 22. Marko Jovanović, 2. Kew Jaliens, 4. Osman Chávez (62, 13. Dragan Paljić), 15. Júnior Díaz - 17. Andraž Kirm, 28. Cezary Wilk, 11. Gervasio Núñez (77, 16. Tomáš Jirsák), 10. Łukasz Garguła (46, 18. Cwetan Genkow), 77. Ivica Iliev - 20. Dudu Biton.

żółte kartki: Sławomir Szeliga, Koen van der Biezen, Krzysztof Nykiel - Cezary Wilk, Osman Chávez, Júnior Díaz, Marko Jovanović, Kew Jaliens.

sędziował: Dawid Piasecki (Słupsk).
widzów: 14 000.

źródło: własne