HOME » ŚLĄSK WROCŁAW » ŚLĄSK WROCŁAW 1-0 LECHIA GDAŃSK 28.10.2011....

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Śląsk Wrocław 1-0 Lechia Gdańsk 28.10.2011....

Lokalizacja: Polska

Posty: 39015 #792696
Od: 2010-3-24
Obrazek

W pierwszym meczu rozegranym na wrocławskim Stadionie Miejskim Śląsk wygrał z Lechią Gdańsk 1-0 (0-0). Zwycięską bramkę zdobył w 51. minucie Johan Voskamp. Dzięki tej wygranej podopieczni Oresta Lenczyka mogą być pewni utrzymania pozycji lidera.

Pierwsza połowa stała na dość niskim poziomie. W 19. minucie po szybkim kontrataku gospodarzy Waldemar Sobota zagrał do Sebastiana Mili, który w dobrej sytuacji strzelił w Łukasza Madeja. Trzy minuty później niecelnie z dystansu uderzył Marcin Pietrowski. W 34. minucie Paweł Nowak zdecydował się na strzał z 30 metrów, a piłka nieznacznie minęła słupek bramki Śląska. W 42. minucie po kontrze gości Marcin Pietrowski podał do Abdou Razacka Traoré, ale jego uderzenie z bocznej strefy pola karnego obronił Rafał Gikiewicz.

W 51. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Sebastiana Mili naciskany przez zawodników gospodarzy Wojciech Pawłowski wypiąstkował piłkę na tyle niefortunnie, że ta trafiła pod nogi Johana Voskampa, który pewnie trafił do siatki. Cztery minuty później Łukasz Surma uderzył sprzed pola karnego tuż obok słupka bramki Śląska. W 71. minucie Pawłowski pewnie złapał piłkę po strzale z dystansu Voskampa. Cztery minuty później Pietrowski w tempo zagrał do wbiegającego w pole karne Rafała Janickiego, którzy uderzył na bramkę, ale jego strzał nie sprawił żadnych problemów Rafałowi Gikiewiczowi. W 79. minucie Mila podał w szesnastce gości do wprowadzonego chwilę wcześniej na boisko Przemysława Kaźmierczaka, a piłkę uderzoną przez pomocnika Śląska pewnie złapał Pawłowski. W 87. minucie groźny strzał sprzed pola karnego oddał Surma, ale futbolówka poszybowała tuż nad poprzeczką.

28 października 2011, 20:30 - Wrocław (Stadion Miejski)
Śląsk Wrocław 1-0 Lechia Gdańsk
Johan Voskamp 51

Śląsk: 33. Rafał Gikiewicz - 3. Piotr Celeban, 23. Jarosław Fojut, 28. Marek Wasiluk, 17. Mariusz Pawelec - 5. Waldemar Sobota (88, 24. Tadeusz Socha), 7. Sebastian Dudek, 29. Rok Elsner, 11. Sebastian Mila, 8. Łukasz Madej (73, 26. Przemysław Kaźmierczak) - 18. Johan Voskamp (79, 21. Cristián Díaz).

Lechia: 24. Wojciech Pawłowski - 2. Rafał Janicki, 4. Sergejs Kožans, 6. Luka Vučko, 3. Vytautas Andriuškevičius - 7. Abdou Razack Traoré, 17. Marcin Pietrowski, 8. Łukasz Surma, 22. Paweł Nowak (62, 14. Piotr Wiśniewski), 20. Lewon Hajrapetjan (88, 25. Kamil Poźniak) - 19. Fred Benson (76, 46. Josip Tadić).

sędziował: Robert Małek (Zabrze).

źródło: własne