HOME » ŚLĄSK WROCŁAW » PP:OKOCIMSKI KS BRZESKO 1-3 ŚLĄSK WROCŁAW 27.09.2011.

PP:Okocimski KS Brzesko 1-3 Śląsk Wrocław 27.09.2011.

27.09.2011 19:02:08

Posty: 39015 #775523

Śląsk Wrocław pokonał Okocimski KS Brzesko 3-1 (2-0) w meczu 1/16 finału Pucharu Polski i awansował do dalszej fazy rozgrywek. Lider Ekstraklasy już w pierwszej minucie otrzymał prezent od gospodarzy, gdy małopolski drugoligowiec sam strzelił sobie gola.

Już w 1. minucie spotkania doszło do kurizoalnej sytuacji, po której Śląsk wyszedł na prowadzenie. Mateusz Pawłowicz kozłem zagrał piłkę do Dawida Mieczkowskiego, a bramkarz OKS-u, próbując wybiciem głową ratować sytuację, trafił do własnej siatki. Gospodarze mogli odpowiedzieć golem po mocnym strzale zza pola karnego Pawła Pyciaka, lecz Rafał Gikiewicz końcami palców sparował futbolówkę. Na ripostę Śląska nie trzeba było długo czekać. Sebastian Dudek świetnie wypatrzył wybiegającego na czystą pozycję Mateusza Cetnarskiego, który podał jeszcze do Johana Voskampa i Holender z dziesięciu metrów dopełnił formalności, strzelając do pustej bramki. Golkiper lidera Ekstraklasy po raz kolejny wykazał się, gdy po wrzutce Mateusza Wawryki o mało nie został przelobowany. W tej sytuacji jednak udało mu się odbić piłkę nad poprzeczkę na rzut rożny.

Łukasz Gikiewicz, wprowadzony na boisko jeszcze przed przerwą za kontuzjowanego Johana Voskampa, jako pierwszy uderzał na bramkę Mieczkowskiego w drugiej połowie. Jego strzał głową po dośrodkowaniu Tadeusza Sochy okazał się jednak niecelny. Brzeszczanie czekali na bramkę do 59. minuty. Robert Trznadel spod linii końcowej podał piłkę w kierunku Michała Oświęcimki, a ten płaskim strzałem pokonał Gikiewicza. Po drugiej stronie boiska gola powinien strzelić Cristián Díaz, lecz po podaniu Piotra Ćwielonga nie trafił do pustej bramki. Kwadrans przed końcem zawodów mocno w stronę bramki gości uderzał Pawłowicz, lecz trafił w boczną siatkę. Lewy obrońca OKS-u ponownie zagroził bramce Śląską kilka minut później, gdy jego strzał z szesnastu metrów zablokowała obrona. W 83. minucie przed kolejną świetną szansą na strzelenie gola stanął Díaz, lecz piłkę z linii bramkowej w ostatniej chwili wybił Mateusz Urbański. Już kilkadziesiąt sekund później wrocławianie rozstrzygnęli losy spotkania. Rok Elsner wyszedł na pozycję sam na sam z Mieczkowskim i spokojnie podwyższył prowadzenie strzałem po ziemi.

27 września 2011, 15:30 - Brzesko (stadion Okocimskiego KS)
Okocimski KS Brzesko 1-3 Śląsk Wrocław
Michał Oświęcimka 59 - Dawid Mieczkowski 1 (s), Johan Voskamp 13, Rok Elsner 83

Okocimski: 1. Dawid Mieczkowski - 4. Mateusz Wawryka, 32. Radosław Jacek (50, 18. Rafał Cegliński), 25. Mateusz Urbański, 20. Mateusz Pawłowicz - 99. Michał Oświęcimka, 77. Dawid Dynarek, 8. Piotr Darmochwał (81, 11. Wojciech Wojcieszyński), 16. Paweł Pyciak - 23. Robert Trznadel (60, 9. Tomasz Ogar), 10. Paweł Smółka.

Śląsk: 33. Rafał Gikiewicz - 24. Tadeusz Socha (73, 3. Piotr Celeban), 23. Jarosław Fojut, 28. Marek Wasiluk, 17. Mariusz Pawelec - 10. Mateusz Cetnarski, 29. Rok Elsner, 7. Sebastian Dudek, 21. Cristián Díaz (83, 5. Waldemar Sobota), 20. Piotr Ćwielong - 18. Johan Voskamp (34, 27. Łukasz Gikiewicz).

żółte kartki: Jacek, Cegliński.

sędziował: Mirosław Górecki (Katowice).
widzów: 1500.

Spotkania 1/8 finału Pucharu Polski zostaną rozegrane w dniach 18-20 października.