HOME » ŚLĄSK WROCŁAW » EL.LE:RAPID BUKARESZT 1-1 ŚLĄSK WROCŁAW 25.08.2011..

el.LE:Rapid Bukareszt 1-1 Śląsk Wrocław 25.08.2011..

25.08.2011 22:00:59

Posty: 39015 #756807

Ilość edycji wpisu: 1

Śląsk Wrocław nie odrobił straty z pierwszego meczu z Rapidem Bukareszt (1-3) i odpadł w IV rundzie eliminacji Ligi Europy. Podopieczni Oresta Lenczyka po bardzo słabym spotkaniu zremisowali w rewanżu 1-1 (0-1).

Już w 2. minucie gospodarze zagrozili bramce Mariána Kelemena. Z rzutu rożnego zacentrował Iulian Apostol, wybitą przez golkipera Śląska piłkę przejął Mihai Roman, ale oddał niecelny strzał. Chwilę później bardzo dobrą okazję miał Daniel Pancu, jednak dobrze interweniował Kelemen. W 10. minucie ponownie świetnie w bramce spisał się Słowak, najpierw obronił strzał Pancu, a potem Ovidiu Herei. Dwie minuty później Rapid zdobył gola. W pole karne na szósty metr podał do Daniela Pancu Romeo Surdu, a ten uderzeniem głową umieścił piłkę w siatce. W 33. minucie w polu karnym Śląska dobry strzał lewą nogą oddał obrońca Ovidiu Burcă, ale bezbłędny był Kelemen. W 40. minucie znowu było gorąco pod bramką wrocławian. Nieporozumienie pomiędzy Dariuszem Pietrasiakiem i Markiem Wasilukiem wykorzystał Pancu, jednak chcąc przelobować Kelemena, posłał futbolówkę nad poprzeczką. W doliczonym czasie pierwszej połowy głową próbował Pietrasiak, ale uderzenie 31-letniego obrońcy było dalekie od celu.

W ciągu dwóch minut od rozpoczęcia drugiej odsłony piłkarze Śląska objęli prowadzenie w jednej ze statystyk, mianowicie w żółtych kartkach. Dostali je kolejno Waldemar Sobota i Tadeusz Socha. Chwilę później celny strzał z rzutu wolnego oddał Pancu, ale problemów nie miał Kelemen. W 53. minucie swoją okazję miał Cristián Díaz, który niestety uderzył z powietrza niecelnie. W 74. minucie z dystansu strzelał Rok Elsner, z trudem piłkę za linię końcową wybił Dănuţ Coman. Dziesięć minut później z rzutu wolnego próbował Sebastian Dudek, ale daleko od bramki rywala. W doliczonym czasie bramkę dla Śląska zdobył Waldemar Sobota

25 sierpnia 2011, 20:00 - Timișoara (Stadionul Dan Păltinișanu)
Rapid Bukareszt 1-1 Śląsk Wrocław
Daniel Pancu 12 - Waldemar Sobota 90

Rapid: 1. Dănuţ Coman - 2. Rui Duarte, 4. Marcos Antônio, 16. Ovidiu Burcă, 19. Vladimir Božović - 14. Mihai Roman (59, 7. Ciprian Deac), 5. Dan Alexa, 10. Ovidiu Herea (80, 20. Ştefan Grigorie), 24. Romeo Surdu (88, 21. Sabrin Sburlea), 32. Iulian Apostol - 11. Daniel Pancu.

Śląsk: 25. Marián Kelemen - 24. Tadeusz Socha, 14. Dariusz Pietrasiak, 28. Marek Wasiluk, 17. Mariusz Pawelec - 9. Marek Gancarczyk (78, 7. Sebastian Dudek), 29. Rok Elsner (78, 19. Dariusz Sztylka), 10. Mateusz Cetnarski, 5. Waldemar Sobota, 8. Łukasz Madej - 21. Cristián Díaz (78, 18. Johan Voskamp).

żółte kartki: Alexa, Marcos Antônio - Sobota, Socha, Díaz, Madej.

sędziował: Martin Hansson (Szwecja).

Losowanie fazy grupowej odbędzie się jutro o 13:00. Pierwsze mecze zostaną rozegrane 15 września.