HOME » ŚLĄSK WROCŁAW » LEGIA WARSZAWA 1-2 ŚLĄSK WROCŁAW 21.08.2011....

Legia Warszawa 1-2 Śląsk Wrocław 21.08.2011....

21.08.2011 19:18:01

Posty: 39015 #753871

W meczu dwóch drużyn grających w eliminacjach Ligi Europy Śląsk Wrocław pokonał na wyjeździe Legię Warszawa 2-1 (2-0). Bramki dla gości w pierwszej połowie zdobyli Łukasz Madej i Johan Voskamp. W 77. minucie Danijel Ljuboja strzelił kontaktowego gola, który okazał się jedynie honorowym trafieniem.

W pierwszej połowie lepiej prezentował się Śląsk, który grał składniej i przede wszystkim skuteczniej od Legii. Goście objęli prowadzenie już w 6. minucie, wykorzystując pierwszą ciekawą sytuację w meczu. Sebastian Mila wycofał piłkę przed pole karne do Łukasza Madeja, który precyzyjnym strzałem prawą nogą pokonał Wojciecha Skabę. W 22. minucie Ariel Borysiuk zagrał z rzutu wolnego do ustawionego przed szesnastką gości Manú, który oddał groźny strzał na bramkę, ale piłkę w bok zdołał odbić Marián Kelemen. Cztery minuty później legioniści ponownie zagrozili bramce gości. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Miroslava Radovicia głową uderzył Ivica Vrdoljak, jednak bramkarz Śląska ponownie skutecznie interweniował. W 37. minucie piłkę do bramki Legii po dobrym zagraniu Madeja posłał Piotr Ćwielong, ale był na spalonym i sędzia słusznie nie uznał gola. Chwilę potem Ćwielong dokładnie podał w polu karnym do Mili, który uderzył nad poprzeczką. W 41. minucie Danijel Ljuboja silnie strzelił z rzutu wolnego z ponad 30 metrów obok słupka bramki Śląska. Dwie minuty później wrocławianie podwyższyli prowadzenie. Madej zagrał na prawą stronę do Mili, ten dokładnie podał do ustawionego kilka metrów przed bramką Johana Voskampa, który nie miał problemów z pokonaniem Skaby.

Drugą połowę także lepiej rozpoczęli podopieczni Oresta Lenczyka. W 52. minucie Śląsk mógł zdobyć trzeciego gola. Voskamp świetnie podał w pole karne do Madeja, ale ten w sytuacji sam na sam ze Skabą trafił w nogi bramkarza Legii. Po raz pierwszy gospodarze zagrozili bramce rywali w 64. minucie. Wtedy Michał Żyro podał w pole karne do Radovicia, ten zagrał do Ljuboji, który oddał strzał na bramkę, ale piłkę nogami na rzut rożny wybił Kelemen. Chwilę potem Ljuboja bardzo dobrze zagrał piętą do wbiegającego w szesnastkę Artura Jędrzejczyka, jednak jego uderzenie zostało zablokowane. W 77. minucie Legia zdobyła bramkę kontaktową. Borysiuk dokładnie podał w pole karne do Ljuboji, który w sytuacji sam na sam z Kelemenem pewnie pokonał bramkarza Śląska. Dziewięć minut później serbski napastnik ponownie próbował Kelemena, ale golkiper wrocławian odbił piłkę w bok po uderzeniu Ljuboji z rzutu wolnego. W 88. minucie z prawej strony w pole karne dośrodkował Maciej Rybus, a Janusz Gol posłał futbolówkę głową tuż obok słupka.

21 sierpnia 2011, 17:00 - Warszawa (Stadion Wojska Polskiego)
Legia Warszawa 1-2 Śląsk Wrocław
Danijel Ljuboja 77 - Łukasz Madej 6, Johan Voskamp 43

Legia: 84. Wojciech Skaba - 2. Artur Jędrzejczyk, 6. Michał Żewłakow, 4. Dickson Choto (56, 31. Maciej Rybus), 14. Jakub Wawrzyniak - 9. Manú (62, 33. Michał Żyro), 21. Ivica Vrdoljak, 16. Ariel Borysiuk, 32. Miroslav Radović, 18. Michał Kucharczyk (36, 5. Janusz Gol) - 28. Danijel Ljuboja.

Śląsk: 25. Marián Kelemen - 3. Piotr Celeban, 14. Dariusz Pietrasiak, 28. Marek Wasiluk, 4. Amir Spahić - 8. Łukasz Madej (75, 5. Waldemar Sobota), 19. Dariusz Sztylka, 29. Rok Elsner, 11. Sebastian Mila (82, 10. Mateusz Cetnarski), 20. Piotr Ćwielong (71, 9. Marek Gancarczyk) - 18. Johan Voskamp.

żółte kartki: Radović, Borysiuk - Wasiluk, Kelemen, Elsner.

sędziował: Robert Małek (Zabrze).
widzów: 18.520.

źródło: własne