HOME » RUCH CHORZÓW » RUCH CHORZÓW 2-1 PD. CRACOVIA 10.11.2011..

Ruch Chorzów 2-1 pd. Cracovia 10.11.2011..

10.11.2011 08:17:57

Posty: 39015 #799621

W ostatnim spotkaniu 1/8 finału Pucharu Polski Ruch Chorzów wygrał na własnym stadionie po dogrywce z Cracovią 2-1 (0-0, 1-1, 1-1). Po regulaminowych 90 minutach był remis 1-1. Prowadzenie gospodarzom dał w 48. minucie Łukasz Burliga, który wykorzystał błąd Szymona Gąsińskiego. Dziewięć minut później wyrównał Aleksejs Višņakovs. Zwycięską bramkę dla "Niebieskich" zdobył tuż przed końcem drugiej części dogrywki Marek Zieńczuk.

W pierwszej połowie dużo więcej groźnych akcji ofensywnych przeprowadzili gospodarze. W 5. minucie Marek Zieńczuk dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, a Paweł Abbott oddał niecelny strzał głową. Cztery minuty później w pole karne wbiegł Tamir Kahlon, ale uderzył obok słupka. W 17. minucie groźny strzał sprzed pola karnego oddał Abbott, ale futbolówka poszybowała tuż obok słupka. Osiem minut później po raz kolejny na bramkę Cracovii uderzył Abbott, niepewnie interweniował Szymon Gąsiński, który odbił piłkę przed siebie, a na rzut rożny wybił ją Jan Hošek. W 39. minucie Gąsiński pewnie złapał piłkę po strzale głową Rafała Grodzickiego. Po chwili ponownie pod bramką gości było groźnie. Tuż obok słupka sprzed pola karnego uderzył Jakub Smektała. W 42. minucie po zagraniu w pole karne Smektały piłkę przejął Arkadiusz Piech, ale piłkę po jego strzale odbił Mateusz Bartczak i ułatwił skuteczną interwencję swojemu bramkarzowi. W doliczonym czasie gry drobne problemy po strzale z rzutu wolnego Vladimira Boljevicia miał Matko Perdijić, ale ostatecznie złapał futbolówkę.

Ruch bardzo dobrze rozpoczął drugą połowę. Już w 48. minucie chorzowianie objęli prowadzenie. Gąsiński niepotrzebnie wybiegł z bramki i popełnił fatalny błąd, piąstkując piłkę wprost pod nogi Łukasza Burligi, który lobem posłał futbolówkę do siatki. Dziewięć minut później "Pasy" wyrównały. Andraž Struna zagrał w pole karne do Aleksejsa Višņakovsa, który silnym strzałem prawą nogą pokonał Perdijicia. Po tym golu przez długi czas żadna z drużyn nie stworzyła groźnej sytuacji podbramkowej. Gospodarze byli bliscy odzyskania prowadzenia w 76. minucie. Po dużym nieporozumieniu między Gąsińskim a Bojanem Puzigaćą piłka po zagraniu głową obrońcy Cracovii minimalnie minęła słupek. Dwie minuty później po centrze z rzutu rożnego Zieńczuka uderzył Piotr Stawarczyk, ale piłkę złapał Gąsiński. W 80. minucie ponownie z rzutu rożnego dośrodkował Zieńczuk, a bramkarz gości przerzucił futbolówkę nad poprzeczkę po groźnym uderzeniu głową Marka Szyndrowskiego. Chwilę potem świetną okazję do zdobycia bramki miał Piech, ale fatalnie przestrzelił z kilku metrów po dokładnym zagraniu Łukasza Janoszki. Do końca regulaminowego czasu gry wynik nie uległ zmianie i konieczne było rozegranie dogrywki.

W dogrywce groźne sytuacje stwarzał tylko Ruch. W 95. minucie Tomáš Josl zagrał w pole karne, niedokładnie wybił Miloš Kosanović i piłkę przejął Piech, który nieczysto trafił w piłkę. Szansę na skierowanie futbolówki do siatki miał jeszcze Abbott, ale spudłował z kilku metrów. W 104. minucie Janoszka uderzył sprzed pola karnego obok bramki. W 108. minucie "Niebiescy" byli bardzo blisko zdobycia drugiej bramki. Rafał Grzelak dokładnie dośrodkował do Abbotta, piłkę po jego strzale głową odbił Gąsiński, ale szansę miał jeszcze Piech, który nie trafił do pustej bramki z kilku metrów. Tuż przed końcem dogrywki zwycięską bramkę dla gospodarzy zdobył Zieńczuk, który precyzyjnym technicznym strzałem pokonał Gąsińskiego.

9 listopada 2011, 18:30 - Chorzów (Stadion Miejski)
Ruch Chorzów 2-1 pd. Cracovia
Łukasz Burliga 48, Marek Zieńczuk 120 - Aleksejs Višņakovs 57

Ruch: 30. Matko Perdijić - 3. Igor Lewczuk (69, 19. Rafał Grzelak), 15. Rafał Grodzicki (91, 77. Tomáš Josl), 2. Piotr Stawarczyk, 21. Łukasz Burliga - 8. Jakub Smektała (61, 14. Łukasz Janoszka), 20. Marek Szyndrowski, 23. Marcin Malinowski, 9. Paweł Abbott, 5. Marek Zieńczuk - 18. Arkadiusz Piech.

Cracovia: 12. Szymon Gąsiński - 5. Mateusz Żytko, 24. Jan Hošek, 3. Miloš Kosanović, 16. Bojan Puzigaća - 9. Aleksejs Višņakovs, 18. Mateusz Bartczak, 25. Andraž Struna, 4. Vladimir Boljević, 28. Tamir Kahlon (66, 40. Rok Štraus) - 37. Bartłomiej Dudzic (90, 11. Koen van der Biezen).

żółte kartki: Burliga, Piech, Lewczuk, Janoszka, Grzelak, Josl - Kahlon, Hošek.

sędziował: Paweł Pskit (Łódź).
widzów: 4000.

Spotkania 1/4 finału Pucharu Polski zostaną rozegrane 13-14 i 20-21 marca.