HOME » RUCH CHORZÓW » WISŁA KRAKÓW 3-2 RUCH CHORZÓW 25.09.2011.

Wisła Kraków 3-2 Ruch Chorzów 25.09.2011.

25.09.2011 22:11:44

Posty: 39015 #774412
Wisła Kraków po zaciętym spotkaniu wygrała 3-2 (1-0) na własnym boisku z Ruchem Chorzów. Krakowianie najpierw dwa razy obejmowali prowadzenie po golach Dudu Bitona i Andraža Kirma, jednak ambitnie grający goście dwukrotnie doprowadzili do remisu za sprawą Igora Lewczuka i Macieja Jankowskiego. Decydującą o zwycięstwie mistrza Polski bramkę zdobył w 82. minucie Júnior Díaz.

W 15. minucie po podaniu Arkadiusza Piecha przed szansą na zdobycie gola stanął Maciej Jankowski, ale golkiper Wisły szybkim wyjściem z bramki wyprzedził rywala i zażegnał niebezpieczeństwo. Niecałe dziesięć minut później Jankowski przejął piłkę przed polem karnym, jednak uderzył nad poprzeczką. W 31. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Piech, ale futbolówka także przeleciała nad bramką gospodarzy. W 42. minucie gola dla Wisły strzelił niezawodny w lidze Dudu Biton. Najpierw po dośrodkowaniu Marko Jovanovicia izraelski napastnik strzelił głową w poprzeczkę, a następnie skutecznie dobił piłkę zewnętrzną stroną prawej stopy. Jeszcze przed przerwą Gábor Straka oddał groźny strzał, ale Sergei Pereiko zdołał wybić futbolówkę na rzut rożny.

W 55. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Igor Lewczuk skierował piłkę głową w słupek. Chwilę później po kolejnym rzucie rożnym wykonywanym przez Gábora Strakę prawy obrońca chorzowian tym razem niezawodnie główkował, dając swojej drużynie wyrównanie. W 63. minucie Łukasz Janoszka wykorzystał niezdecydowanie bramkarza Wisły, ale w dogodnej okazji wykonał złe podanie i żaden z jego partnerów nie zdołał oddać strzału. Sześć minut później piłkarze Ruchu wyszli we dwóch przeciwko jednemu rywalowi, jednak Jankowski źle dograł futbolówkę i Júnior Díaz przerwał akcję gości. W 71. minucie Radosław Sobolewski wykonał prostopadłe podanie ze środka boiska, futbolówkę przepuścił Ivica Iliev, doszedł do niej Andraž Kirm i po minięciu bramkarza skierował w stronę bramki. Piłkę próbował wybić jeszcze Rafał Grodzicki, ale udało mu się ją tylko wkopnąć do siatki. W 75. minucie goście po raz kolejny doprowadzili do remisu, kiedy po bardzo dobrym podaniu ze środka pola Straki Maciej Jankowski strzałem między nogami pokonał Pareikę. W 82. minucie Tomáš Jirsák dośrodkował z lewej strony boiska, a zamykający akcję przy dalszym słupku Júnior Díaz strzelił bramkę głową. W 90. minucie przed dogodną szansą na wyrównanie stanął wprowadzony w drugiej połowie Marek Zieńczuk, jednak skrzydłowy Ruchu nie zdołał opanować piłki i Osman Chávez wybił mu ją spod nóg. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry błąd popełnił Pareiko, ale Paweł Abbott zmarnował szansę, posyłając futbolówkę obok słupka.

25 września 2011, 17:00 - Kraków (Stadion Miejski)
Wisła Kraków 3-2 Ruch Chorzów
Dudu Biton 42, Andraž Kirm 71, Júnior Díaz 82 - Igor Lewczuk 56, Maciej Jankowski 75

Wisła: 25. Sergei Pareiko - 22. Marko Jovanović, 2. Kew Jaliens, 4. Osman Chávez, 15. Júnior Díaz - 19. Patryk Małecki (15, 77. Ivica Iliev), 7. Radosław Sobolewski, 11. Gervasio Núñez, 5. Maor Melikson (27, 16. Tomáš Jirsák), 17. Andraž Kirm (88, 13. Dragan Paljić) - 20. Dudu Biton.

Ruch: 30. Matko Perdijić - 3. Igor Lewczuk, 15. Rafał Grodzicki, 2. Piotr Stawarczyk, 20. Marek Szyndrowski - 6. Wojciech Grzyb (68, 5. Marek Zieńczuk), 28. Gábor Straka (86, 9. Paweł Abbott), 23. Marcin Malinowski, 7. Maciej Jankowski, 14. Łukasz Janoszka - 18. Arkadiusz Piech (79, 31. Paweł Lisowski).

żółte kartki: Jaliens - Straka, Zieńczuk.

sędziował: Adam Lyczmański (Bydgoszcz).

źródło: własne