HOME » RUCH CHORZÓW » LECH POZNAŃ 3-0 RUCH CHORZÓW 20.08.2011.

Lech Poznań 3-0 Ruch Chorzów 20.08.2011.

20.08.2011 00:26:34

Posty: 39015 #753041
W drugim piątkowym spotkaniu 4. kolejki T-Mobile Ekstraklasy dotychczasowy lider tabeli Lech Poznań pewnie wygrał 3-0 (2-0) z Ruchem Chorzów. Siódme i ósme trafienie w tym sezonie zaliczył Artjoms Rudņevs. Oprócz Łotysza bramkę zdobył również Mateusz Możdżeń.

Obie drużyny rozpoczęły spotkanie dość spokojnie. Żadna z nich nie kwapiła się do ataków na bramkę rywala. Dopiero w 20. minucie Jakub Wilk wstrzelił piłkę w pole karne z lewej strony boiska, Matko Perdijić odbił futbolówkę przed siebie, doszedł do niej Artjoms Rudņevs i zdobył bramkę. Dziesięć minut później piłkarze Lecha zdobyli drugiego gola. Semir Štilić podał piłkę z lewej strony boiska do wbiegającego w pole karne Mateusza Możdżenia, ten przyjął ją na klatkę piersiową i strzałem z powietrza pokonał golkipera Ruchu. Dwie minuty przed końcem pierwszej części gry Wilk zmarnował doskonałą sytuację do podwyższenia wyniku. Rudņevs zagrał w pole karne do pomocnika Lecha, a ten z dziesięciu metrów uderzył obok bramki.

Już w 48. minucie Lech podwyższył prowadzenie. Štilić wykonał rzut rożny, a w polu karnym mocnym strzałem popisał się Możdżeń. Piłka trafiła jednak prosto w bramkarza, który odbił ją przed siebie. W odpowiednim miejscu po raz kolejny znalazł się Rudņevs, który dobiegł do odbitej piłki i z bliskiej odległości mocnym strzałem zdobył swoją ósmą bramkę w tym sezonie. W 63. minucie po dośrodkowaniu Wilka szansę na swoją trzecią bramkę w meczu miał Łotysz, jednak jego strzał główką wylądował na poprzeczce bramki Ruchu. W 74. minucie kolejne dośrodkowanie Wilka chciał wykorzystać Rafał Murawski, jednak jego strzał także nie zmierzał w światło bramki Perdijicia. W 81. minucie fatalny błąd popełnił Piotr Stawarczyk. Jego podanie do własnego bramkarza wylądowało pod nogami Štilicia. W sytuacji sam na sam z Perdijiciem Bośniak pomylił się o trochę i piłka przeleciała obok słupka chorzowskiej bramki. Ruch w drugiej połowie ani razu poważnie nie zagroził bramce Lecha, a wynik do końca meczu nie uległ zmianie.

19 sierpnia 2011, 20:30 - Wronki (Stadion Leśny)
Lech Poznań 3-0 Ruch Chorzów
Artjoms Rudņevs 20, 48, Mateusz Możdżeń 30

Lech: 27. Krzysztof Kotorowski - 21. Dimitrije Injac, 20. Hubert Wołąkiewicz, 3. Ivan Đurđević, 25. Luis Henríquez - 24. Aleksandyr Tonew (58, 10. Siergiej Kriwiec), 32. Mateusz Możdżeń (72, 35. Marcin Kamiński), 11. Rafał Murawski, 14. Semir Štilić (86, 18. Bartosz Ślusarski), 7. Jakub Wilk - 16. Artjoms Rudņevs.

Ruch: 30. Matko Perdijić - 3. Igor Lewczuk, 15. Rafał Grodzicki, 2. Piotr Stawarczyk, 20. Marek Szyndrowski - 6. Wojciech Grzyb (46, 14. Łukasz Janoszka), 28. Gábor Straka, 23. Marcin Malinowski, 7. Maciej Jankowski, 5. Marek Zieńczuk (72, 8. Jakub Smektała) - 9. Paweł Abbott (82, 11. Sebastian Olszar).

żółte kartki: Kotorowski, Możdżeń - Abbott.

sędziował: Dawid Piasecki (Słupsk).
widzów: 4000.

źródło: własne