HOME » RUCH CHORZÓW » KORONA KIELCE 2-2 RUCH CHORZÓW 09.08.2011...

Korona Kielce 2-2 Ruch Chorzów 09.08.2011...

09.08.2011 08:25:48

Posty: 39015 #747030

W ostatnim meczu 2. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Korona Kielce zremisowała u siebie z Ruchem Chorzów 2-2 (2-2). Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie, a strzelali je Michał Zieliński i Aleksandar Vuković dla gospodarzy oraz Gábor Straka i Paweł Abbott dla gości. To drugi z rzędu taki wynik w poniedziałkowym meczu Ekstraklasy.

Dzisiejsze spotkanie zapowiadało się na bardzo dobrze widowisko, bo już po dziesięciu minutach obie drużyny miały na koncie po jednej strzelonej bramce. Najpierw w 6. minucie piłkę z prawej strony boiska dostał Grzegorz Lech. Były gracz Dolcanu Ząbki zszedł w pole karne, minął zwodem Rafała Grodzickiego i uderzył lewą nogą na bramkę Matko Perdijicia, ale Chorwat zdołał odbić piłkę po jego strzale. W polu bramkowym czekał już jednak na nią Michał Zieliński i zdołał wcisnąć ją do bramki Ruchu. Goście nie zwlekali długo z odpowiedzią i już dwie minuty później do remisu doprowadził Gábor Straka. Przed piętnastym metrze na strzał zdecydował się Arkadiusz Piech, a zablokowaną przez obrońców piłkę przechwycił zza ich pleców Słowak i pokonał Zbigniewa Małkowskiego. Po tym efektownym początku tempo lekko spadło, a piłkarze próbowali kontr i strzałów z dystansu. W 30. minucie zrobiło się w końcu groźnie pod jedną z bramek. Po rzucie wolnym piłkę głową dobrze zgrał Maciej Korzym, lecz wbiegający Pavol Staňo nie zdołał trafić w piłkę i pokonać golkipera Ruchu. Dwie minuty później po raz pierwszy w tym meczu na prowadzenie wyszli goście. Faulowany w polu karnym był Łukasz Janoszka, a z jedenastu metrów Zbigniewa Małkowskiego pewnie strzałem w środek bramki pokonał w drugim meczu z rzędu Paweł Abbott. Tym razem odpowiedzieć musieli gospodarze i po pięciu minutach zrobili to. Źle w polu karnym piłkę przyjął Matko Perdijić, a przy próbie oddania jej o nogi golkipera zahaczył atakujący Michał Zieliński. Arbiter z Płocka po konsultacji z asystentem odgwizdał rzut karny, a na wykonanie go zdecydował się Aleksandar Vuković. Strzał pomocnika Korony najpierw obronił Perdijić, ale przy dobitce był już bezradny. Jeszcze przed przerwą bardzo dobrą okazję mieli kielczanie. W 44. minucie podanie od Abbotta na lewej stronie dostał Janoszka, a lewoskrzydłowy Ruchu dośrodkował na bliższy słupek, jednak strzał Piecha obronił Małkowski.

Druga połowa była mniej ciekawa od pierwszej i wydawało się, że lekką przewagę miała Korona. W 53. minucie do Lecha podał Sobolewski, ale środkowy pomocnik kielczan uderzył bardzo niedokładnie. Dokładnie uderzył za to w 67. minucie Staňo. Po rzucie rożnym przy dalszym słupku bramki Perdijicia znalazł się stoper Korony, lecz jego strzał zdołał odbić bramkarz Ruchu. Jeszcze w 86. minucie dobrze prawą stroną podłączył się Igor Lewczuk. Jego dośrodkowania nie wykorzystał jednak naciskany przez obrońcę strzelec pierwszego gola dla Ruchu. Ostatecznie wszystkie bramki padły w pierwszej połowie i żadna z drużyn nie zdołała wypracować sobie wystarczającej przewagi.

8 sierpnia 2011, 18:30 - Kielce (Stadion Miejski Arena Kielc)
Korona Kielce 2-2 Ruch Chorzów
Michał Zieliński 6, Aleksandar Vuković 37 - Gábor Straka 8, Paweł Abbott 33 (k)

Korona: 33. Zbigniew Małkowski - 3. Kamil Kuzera, 17. Pavol Staňo, 4. Hernâni, 7. Tomasz Lisowski - 20. Maciej Korzym (83, 11. Dawid Janczyk), 8. Vlastimir Jovanović, 5. Aleksandar Vuković, 22. Grzegorz Lech (77, 16. Artur Lenartowski), 29. Paweł Sobolewski - 25. Michał Zieliński (69, 18. Paweł Kaczmarek).

Ruch: 30. Matko Perdijić - 3. Igor Lewczuk, 15. Rafał Grodzicki, 4. Željko Đokić, 20. Marek Szyndrowski - 6. Wojciech Grzyb, 28. Gábor Straka, 23. Marcin Malinowski, 14. Łukasz Janoszka (83, 5. Marek Zieńczuk) - 18. Arkadiusz Piech (73, 31. Paweł Lisowski), 9. Paweł Abbott (58, 7. Maciej Jankowski).

żółte kartki: Kuzera, Korzym - Grodzicki.

sędziował: Szymon Marciniak (Płock).
widzów: 7128.

W 37. minucie Aleksandar Vuković (Korona) nie wykorzystał rzutu karnego (Matko Perdijić obronił).

źródło: własne