HOME » POLONIA WARSZAWA » POLONIA WARSZAWA 1-0 LECH POZNAŃ 04.11.2011,,,

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Polonia Warszawa 1-0 Lech Poznań 04.11.2011,,,

Lokalizacja: Polska

Posty: 39015 #796655
Od: 2010-3-24
Obrazek

W spotkaniu 13. kolejce T-Mobile Ekstraklasy, Polonia Warszawa wygrała na stadionie przy ulicy Konwiktorskiej 6 z Lechem Poznań 1-0 (0-0). Zwycięską bramkę w 90. minucie zdobył Edgar Çani. Był to trzeci mecz z rzędu bez zdobyczy bramkowej, poznańskiego Lecha.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście. W 4. minucie z dystansu uderzył Siergiej Kriwiec, ale bez problemów z tym strzałem poradził sobie Michał Gliwa. Kilka minut później groźnie dośrodkowywał Grzegorz Bonin, jednak Jasmin Burić spisał się bez zarzutu i zażegnał niebezpieczeństwo. W dalszej fazie przewagę zyskała Polonia, która kilkakrotnie wykonywała rzuty rożne, ale ani razu poważnie nie zagroziła bramce Lecha. W 20. minucie spotkania bardzo dobrym dośrodkowaniem z prawej strony boiska popisał się Tomasz Brzyski, w świetnej sytuacji znalazł się Robert Jež, ale nieczysto uderzył piłkę głową. W 27. minucie znowu było niebezpiecznie w polu karnym Lecha, rozpędzony Bonin zagrał wzdłuż bramki, dobrze zachował się Hubert Wołąkiewicz, który ofiarnym wślizgiem wybił piłkę. Trzy minuty później niewidoczny do tej pory Semir Štilić zagrał do Artjomsa Rudņevsa, piłka po strzale głową Łotysza minęła słupek bramki Polonii. W 33. minucie Rudņevs minął Macieja Sadloka, ale mając przed sobą już tylko Gliwę, fatalnie spudłował. W końcowych minutach pierwszej części gry, gra toczyła się głównie w środkowej strefie, żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć klarownej sytuacji.

Drugą część spotkania lepiej zaczęli podopieczni Jacka Zielińskiego, kilka razy dośrodkowywał Brzyski. Obrońcy Lecha byli czujni i nie dopuścili do groźnej sytuacji pod swoją bramką. W 57. minucie Wołąkiewicz zagrał piłkę do Rudņevs, ale Gliwa uprzedził napastnika "Kolejorza". W 62. minucie chwilę wcześniej wprowadzony na boisko Edgar Çani próbował trafić do siatki Lecha, jednak strzał napastnika Polonii poszybował metr nad poprzeczką. W kolejnych minutach meczu, nie działo się nic ciekawego, oba zespoły grały bez pomysłu i nie potrafiły przebić się pod bramkę rywala. Dopiero w 74. minucie groźną akcję przeprowadziła Polonia, ale Çani w ostatniej chwili został uprzedzony przez Wołąkiewicza, który wybił piłkę na rzut rożny. W 79. minucie, ponownie Çani znalazł się w dobrej sytuacji, jednak za długo zwlekał z oddaniem strzału i po raz kolejny obrońcy Lecha zażegnali niebezpieczeństwo. W 87. minucie groźnie na bramkę Gliwy uderzył Możdżeń, po raz kolejny piłka minęła bramkę. W 90. minucie Polonia objęła prowadzenie, Burić zdołał obronić strzał Šultesa, jednak przy dobitce Çaniego był bezradny.

4 listopada 2011, 20:30 - Warszawa (Stadion Polonii Warszawa)
Polonia Warszawa 1-0 Lech Poznań
Edgar Çani 90

Polonia: 1. Michał Gliwa - 26. Aleksandar Todorovski, 4. Marcin Baszczyński, 21. Maciej Sadlok, 5. Đorđe Čotra - 15. Grzegorz Bonin (69, 7. Paweł Wszołek), 18. Łukasz Trałka, 6. Tomasz Jodłowiec, 8. Róbert Jež, 22. Tomasz Brzyski (62, 9. Edgar Çani) - 29. Pavel Šultes (90, 28. Łukasz Piątek).

Lech: 30. Jasmin Burić - 22. Grzegorz Wojtkowiak, 20. Hubert Wołąkiewicz, 35. Marcin Kamiński, 25. Luis Henríquez - 14. Semir Štilić (82, 15. Kamil Drygas), 21. Dimitrije Injac 3. Ivan Đurđević (46, 24. Aleksandyr Tonew), 11. Rafał Murawski, 10. Siergiej Kriwiec (58, 32. Mateusz Możdżeń) - 16. Artjoms Rudņevs.

żółte kartki: Trałka, Baszczyński - Rudņevs.

sędziował: Paweł Gil (Lublin).

źródło: własne