HOME » POLONIA WARSZAWA » POLONIA WARSZAWA 2-1 LEGIA WARSZAWA 18.09.2011....

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Polonia Warszawa 2-1 Legia Warszawa 18.09.2011....

Lokalizacja: Polska

Posty: 39015 #769122
Od: 2010-3-24
Obrazek

Polonia wygrała na własnym stadionie w derbach Warszawy z Legią 2-1 (0-1). Do przerwy goście prowadzili po bramce Miroslava Radovicia z 23. minuty. Po przerwie gospodarze odwrócili losy spotkania. W 60. minucie wyrównał Tomasz Jodłowiec, a kwadrans później zwycięską bramkę zdobył Edgar Çani, dla którego był to pierwszy gol w barwach "Czarnych Koszul".

Od początku spotkania to legioniści byli groźniejsi. Gospodarze w pierwszych minutach długo utrzymywali się przy piłce, ale nie stwarzali ciekawych sytuacji podbramkowych. Po raz pierwszy ciekawie było w 10. minucie. Występujący dzisiaj na prawej stronie pomocy Artur Jędrzejczyk dośrodkował w pole karne do Miroslava Radovicia, który strzelił głową w słupek. Cztery minuty później to Radović zagrał do Jędrzejczyka, a ten nieczysto trafił w piłkę w polu karnym i Sebastian Przyrowski pewnie złapał piłkę. W 23. minucie goście objęli prowadzenie. Po podaniu Danijela Ljuboji Radović odebrał piłkę Łukaszowi Piątkowi, wbiegł w pole karne i przy biernej postawie obrony Polonii pokonał Przyrowskiego strzałem przy dalszym słupku. W ostatnich minutach pierwszej połowy inicjatywę przejęli gospodarze. W 36. minucie piłkarze "Czarnych Koszul" mieli pierwszą dobrą okazję do zdobycia gola. W pole karne z rzutu wolnego dośrodkował Róbert Jež, Łukasz Trałka oddał strzał głową, ale na rzut rożny piłkę zdołał sparować Dušan Kuciak. Cztery minuty później gospodarze stworzyli sobie najlepszą szansę na wyrównanie w pierwszej połowie. Łukasz Teodorczyk zagrał w pole karne, gdzie z piłką minął się Jakub Rzeźniczak, a przejął ją Pavel Šultes, który zmarnował doskonałą okazję, trafiając w nogi leżącego już na murawie bramkarza Legii. W 42. minucie Kuciak odbił futbolówkę w bok po uderzeniu z rzutu wolnego Ježa.

Od początku drugiej połowy lepiej prezentowali się gospodarze, którzy dążyli do wyrównania. W 51. minucie Jež zdecydował się na strzał z dystansu, ale piłka poszybowała daleko od bramki. Siedem minut później Jež dośrodkował z rzutu rożnego, a Tomasz Jodłowiec niecelnie uderzył głową. W 60. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Po centrze w szesnastkę Aleksandra Todorovskiego Paweł Wszołek zagrał głową do Jodłowca, który silnym strzałem prawą nogą pokonał Kuciaka. Trzy minuty później Todorovski podał w pole karne do Wszołka, ten oddał mocno uderzył z ostrego kąta, ale piłkę w bok odbił Kuciak. W 69. minucie legioniści stworzyli sobie pierwszą groźną sytuację w drugiej połowie. Maciej Rybus dośrodkował z rzutu rożnego do Jakuba Wawrzyniaka, który uderzył głową, a Przyrowski nie bez problemów zdołał złapać piłkę. Sześć minut później poloniści objęli prowadzenie. Po zagraniu w pole karne do Daniela Sikorskiego Kuciak odbił piłkę nogą, ale futbolówkę do bramki posłał głową Edgar Çani, dla którego było to pierwsze trafienie w barwach "Czarnych Koszul". Trzy minuty później mogło być już 2-2. Przyrowski odbił piłkę w bok po strzale Michała Żyro, a dobitkę Ljuboji do pustej bramki zablokował Maciej Sadlok. W doliczonym czasie gry piłka trafiła w pole karne Polonii do Ljuboji, ale jego strzał obronił Przyrowski.

18 września 2011, 17:00 - Warszawa (Stadion Polonii Warszawa)
Polonia Warszawa 2-1 Legia Warszawa
Tomasz Jodłowiec 60, Edgar Çani 75 - Miroslav Radović 23

Polonia: 81. Sebastian Przyrowski - 26. Aleksandar Todorovski, 6. Tomasz Jodłowiec, 21. Maciej Sadlok, 5. Đorđe Čotra - 15. Grzegorz Bonin (46, 7. Paweł Wszołek), 28. Łukasz Piątek, 18. Łukasz Trałka, 8. Róbert Jež, 29. Pavel Šultes (72, 10. Daniel Sikorski) - 17. Łukasz Teodorczyk (56, 9. Edgar Çani).

Legia: 12. Dušan Kuciak - 25. Jakub Rzeźniczak (64, 33. Michał Żyro), 21. Ivica Vrdoljak, 6. Michał Żewłakow, 14. Jakub Wawrzyniak - 2. Artur Jędrzejczyk, 16. Ariel Borysiuk, 5. Janusz Gol, 32. Miroslav Radović, 31. Maciej Rybus (86, 26. Maciej Górski) - 28. Danijel Ljuboja.

żółte kartki: Sadlok, Trałka - Rzeźniczak, Gol, Vrdoljak, Górski.

sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz).
widzów: 6000.

źródło: własne