HOME » LEGIA WARSZAWA » HAPOEL TEL-AWIW 2-0 LEGIA WARSZAWA (AWANS LEGI)

Hapoel Tel-Awiw 2-0 Legia Warszawa (Awans Legi)

16.12.2011 08:26:09

Posty: 39015 #820388

Ilość edycji wpisu: 1

Legia Warszawa przegrała 0-2 (0-1) w ostatnim spotkaniu grupy C Ligi Europy z Hapoelem Tel-Awiw. Bramki dla gospodarzy zdobyli Salim Tuama i Avihay Yadin. Podopieczni Macieja Skorży zakończyli grupowe zmagania na drugim miejscu. Jutro legioniści poznają rywala w kolejnej fazie rozgrywek.

Początek spotkania należał do piłkarzy Legii. W 6. minucie Tomasz Kiełbowicz zacentrował z rzutu rożnego, jednak niecelnie sprzed pola karnego uderzył Dickson Choto. W 15. minucie dogodną sytuację miał Miroslav Radović, ale obronił Apoula Édel. Minutę później ponownie swoją okazję miał Choto, jednak i tym razem posłał futbolówkę nad bramką rywali. W 21. minucie Michał Żyro dobrze podał do Janusza Gola, który słabo uderzył z dystansu. Cztery minuty później odpowiedzieli gospodarze. Po ładnym strzale Toto Tamuza z trudem interweniował Wojciech Skaba. W 33. minucie Hapoel objął prowadzenie. Salim Tuama zdobył gola bezpośrednio z rzutu wolnego. W 41. minucie Avihay Yadin nieznacznie pomylił się przy strzale z dystansu. Dwie minuty później ponownie z rzutu wolnego próbował Tuama, jednak minimalnie chybił.

Druga połowa rozpoczęła się nieco spokojniej. Pierwsi bramkę rywala zaatakowali podopieczni Macieja Skorży. W 51. minucie z dystansu próbował Kiełbowicz, jednak trafił wprost w bramkarza Hapoelu. W 68. minucie Radović technicznie uderzył z dwudziestu metrów, ale futbolówka wylądowała na siatce. Trzy minuty później Rafał Wolski oddał niecelny strzał z dystansu. W 74. minucie Danijel Ljuboja precyzyjnie podał do Radovicia, ale serbski pomocnik nie zdołał umieścić piłki w bramce przeciwnika. Dwie minuty później gospodarze zdobyli drugiego gola. Z prawej strony Tamuz zagrał przed pole karne, gdzie piłkę przejął Avihay Yadin i plasowanym strzałem pokonał Skabę.

15 grudnia 2011, 19:00 - Tel-Awiw (Itztadion Bloomfield)
Hapoel Tel-Awiw 2-0 Legia Warszawa
Salim Tuama 33, Avihay Yadin 76

Hapoel: 30. Apoula Édel - 29. I'yad Hutaba, 10. Walid Badir, 4. Mor Shushan, 25. Gal Shish - 17. Mirko Oremuš, 21. Roei Gordana (70, 8. Mahmoud Abbas), 26. Avihay Yadin, 16. Omer Damari (24, 18. Shay Abutbul), 15. Salim Tuama (78, 9. Maaran Al Lala) - 99. Toto Tamuz.

Legia: 84. Wojciech Skaba - 25. Jakub Rzeźniczak, 4. Dickson Choto, 15. Iñaki Astiz, 11. Tomasz Kiełbowicz (86, 34. Moshe Ohayon) - 33. Michał Żyro (71, 18. Michał Kucharczyk), 5. Janusz Gol, 35. Daniel Łukasik (60, 27. Rafał Wolski), 32. Miroslav Radović, 31. Maciej Rybus - 28. Danijel Ljuboja.

żółte kartki: Shish, Abutbul.
czerwona kartka: Gal Shish (62. minuta, Hapoel, za drugą żółtą).

sędziował: Thomas Einwaller (Austria).
widzów: 8000.

Zespoły Legii Warszawa i PSV Eindhoven awansowały do fazy pucharowej rozgrywek Ligi Europy. Mecze 1/16 finału odbędą się 16 i 23 lutego. Losowanie par tego etapu odbędzie się w piątek o godz. 13:00.