HOME » LEGIA WARSZAWA » LEGIA WARSZAWA 3-0 ZAGŁĘBIE LUBIN 24.11.2011...

Legia Warszawa 3-0 Zagłębie Lubin 24.11.2011...

Mecz Zaległy

24.11.2011 08:25:28

Posty: 39015 #807116

W zaległym spotkaniu 1. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Legia Warszawa pewnie wygrała u siebie z Zagłębiem Lubin 3-0 (1-0) i zbliżyła się do prowadzącego w tabeli Śląska Wrocław na dwa punkty. Pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył Maciej Rybus, który asystował przy kolejnych dwóch trafieniach autorstwa Miroslava Radovicia oraz Danijela Ljuboji.

Jako pierwsi bramce rywali zagrozili goście. W 4. minucie silny strzał sprzed pola karnego oddał Costa Nhamoinesu, a Dušan Kuciak odbił piłkę przed siebie. Trzy minuty później inny zawodnik Zagłębia - Arkadiusz Woźniak celnie uderzył na bramkę, jednak tym razem bramkarz Legii pewnie złapał futbolówkę. W 14. minucie błąd popełnił Jakub Wawrzyniak, który przepuścił piłkę do Janusza Gancarczyka, a ten mocno uderzył na bramkę, ale Kuciak odbił futbolówkę na rzut rożny. Dwie minuty później groźnie było po drugiej stronie boiska. Dobrą interwencją po silnym strzale sprzed szesnastki Rafała Wolskiego popisał się Aleksander Ptak. W 19. minucie legioniści objęli prowadzenie po popisowej akcji. Maciej Rybus podał do Danijela Ljuboji, który piętą odegrał do wbiegającego w pole karne pomocnika Legii i ten pewnie pokonał Ptaka. Kolejna ciekawa sytuacja miała miejsce dopiero 21 minut później. Costa Nhamoinesu dokładnie dośrodkował w pole karne gospodarzy, groźny strzał głową oddał Adrian Rakowski, ale Kuciak pewnie interweniował. W 44. minucie Łukasz Hanzel minął przed szesnastką dwóch rywali i uderzył na bramkę, jednak bramkarz Legii nie miał problemów ze złapaniem piłki.

W 55. minucie Legia miała świetną okazję do podwyższenia prowadzenia. Podobnie jak przy akcji bramkowej, Rybus wymienił piłkę z Ljuboją i zagrał do Miroslava Radovicia, który fatalnie spudłował, nie trafiając do bramki z kilku metrów. Pięć minut później Serb już się nie pomylił. Po podaniu Rybusa Radović pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z Ptakiem i podwyższył na 2-0. W 75. minucie Rybus odwdzięczył się Ljuboji za asystę przy pierwszej bramce i obsłużył go dokładnym podaniem, a Serb posłał piłkę z kilku metrów do bramki. W 81. minucie Ljuboja zagrał w polu karnym do wprowadzonego chwilę wcześniej na boisko Jakuba Koseckiego, który uderzył obok bramki. Po chwili na 4-0 mógł podwyższyć Michał Kucharczyk, ale jego strzał zdołał obronić bramkarz Zagłębia. W 89. minucie Ptak pewnie interweniował po uderzeniu z dystansu Ariela Borysiuka.

23 listopada 2011, 18:30 - Warszawa (Stadion Wojska Polskiego)
Legia Warszawa 3-0 Zagłębie Lubin
Maciej Rybus 19, Miroslav Radović 60, Danijel Ljuboja 75

Legia: 12. Dušan Kuciak - 2. Artur Jędrzejczyk, 6. Michał Żewłakow, 15. Iñaki Astiz, 14. Jakub Wawrzyniak - 31. Maciej Rybus, 21. Ivica Vrdoljak (76, 5. Janusz Gol), 16. Ariel Borysiuk, 27. Rafał Wolski (79, 20. Jakub Kosecki), 32. Miroslav Radović (67, 18. Michał Kucharczyk) - 28. Danijel Ljuboja.

Zagłębie: 30. Aleksander Ptak - 21. Bartosz Rymaniak, 3. Csaba Horváth, 13. Sergio Reina (78, 19. Maciej Małkowski), 6. Błażej Telichowski - 18. Janusz Gancarczyk, 17. Adrian Rakowski (61, 88. Kamil Wilczek), 25. Łukasz Hanzel, 11. Arkadiusz Woźniak, 2. Costa Nhamoinesu - 9. Darvydas Šernas (64, 99. Mouhamadou Traoré).

żółta kartka: Woźniak.

sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz).
widzów: 14.654.

źródło: własne