HOME » LEGIA WARSZAWA » LEGIA WARSZAWA 3-0 LECHIA GDAŃSK 19.11.2011...

Legia Warszawa 3-0 Lechia Gdańsk 19.11.2011...

19.11.2011 20:54:23

Posty: 39015 #804711

Siódmy kolejny ligowy mecz bez straty bramki zanotowała Legia Warszawa. Tym razem podopieczni Macieja Skorży pokonali na własnym stadionie Lechię Gdańsk 3-0 (1-0). Bramki strzelili Ivica Vrdoljak, Rafał Wolski i Miroslav Radović. Legioniści nadal zajmują drugie miejsce w tabeli i tracą do prowadzącego Śląska Wrocław pięć punktów.

Od początku spotkania lekką przewagę mieli gospodarze, ale nie przekładało się to na podbramkowe sytuacje, których przez długi czas właściwie nie było. Gdańszczanie skutecznie się bronili i ograniczali do wyprowadzania kontrataków, ale w pierwszej połowie oddali tylko jeden niecelny strzał. Nieco ciekawiej na boisku zrobiło się dopiero w końcówce pierwszej połowy. W 39. minucie Danijel Ljuboja w pole karne, a Miroslav Radović oddał niecelny strzał głową. Pięć minut później po podaniu Rafała Wolskiego Radović wbiegł w pole karne, ale jego podanie zostało zablokowane przez Sergejsa Kožansa. Tuż przed końcem pierwszej połowy Lewon Hajrapetjan wybił piłkę z własnego pola karnego, ale trafiła ona pod nogi Ivicy Vrdoljaka, który pokonał Sebastiana Małkowskiego. Zanim futbolówka wpadła do siatki odbiła się jeszcze od nogi Łukasza Surmy i zmyliła bramkarza gości.

Lechia rozpoczęła druga połowę z dużym animuszem. Tuż po przerwie Deleu wycofał piłkę przed pole karne do Rafała Janickiego, który uderzył tuż nad poprzeczką. W 48. minucie goście oddali pierwszy celny strzał. Z rzutu wolnego dośrodkował Paweł Nowak, głową uderzył Piotr Wiśniewski, a Dušan Kuciak odbił futbolówkę w bok. Po chwili pod bramką Legii ponownie było bardzo groźnie. Wiśniewski wygrał pojedynek z Michałem Żewłakowem, wbiegł w szesnastkę i podał do ustawionego już w polu bramkowym Deleu, ale strzał Brazylijczyka w ostatniej chwili zablokował Artur Jędrzejczyk. Niewykorzystane szanse zemściły się w 55. minucie, kiedy Legia podwyższyła prowadzenie. Piękną akcją popisał się Rafał Wolski, który minął Lukę Vučko i efektownym strzałem lewą nogą z linii pola karnego pokonał Małkowskiego. W 65. minucie Jakub Wawrzyniak strzelił w słupek po silnym zagraniu w pole karne Radovicia. Dziesięć minut później Małkowski odbił piłkę przed siebie po groźnym strzale sprzed pola karnego Michała Żyro. W 84. minucie gospodarze zdobyli trzecią bramkę. Bardzo dobrym podaniem popisał się Janusz Gol, a Radović pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z Małkowskim, przerzucając piłkę nad bramkarzem Lechii. W 89. minucie w bramce Lechii stanął Vytautas Andriuškevičius, ponieważ boisko z powodu urazu głowy musiał opuścić Małkowski, a wszystkie trzy zmiany zostały już wcześniej wykorzystane. Litwin skutecznie interweniował po strzale sprzed pola karnego Borysiuka. Kilka minut później Andriuškevičius odbił piłkę po uderzeniu Jakuba Koseckiego.

19 listopada 2011, 18:00 - Warszawa (Stadion Wojska Polskiego)
Legia Warszawa 3-0 Lechia Gdańsk
Ivica Vrdoljak 45, Rafał Wolski 55, Miroslav Radović 84

Legia: 12. Dušan Kuciak - 2. Artur Jędrzejczyk, 6. Michał Żewłakow, 17. Marcin Komorowski (46, 5. Janusz Gol), 14. Jakub Wawrzyniak - 31. Maciej Rybus (67, 33. Michał Żyro), 21. Ivica Vrdoljak, 16. Ariel Borysiuk, 32. Miroslav Radović, 27. Rafał Wolski (83, 20. Jakub Kosecki) - 28. Danijel Ljuboja.

Lechia: 33. Sebastian Małkowski - 2. Rafał Janicki, 4. Sergejs Kožans, 6. Luka Vučko, 3. Vytautas Andriuškevičius - 26. Deleu (62, 32. Mateusz Łuczak), 17. Marcin Pietrowski, 8. Łukasz Surma, 22. Paweł Nowak, 20. Lewon Hajrapetjan (77, 19. Fred Benson) - 14. Piotr Wiśniewski (67, 10. Tomasz Dawidowski).

żółte kartki: Deleu, Andriuškevičius.

sędziował: Tomasz Musiał (Kraków).
widzów: 19.846.

Od 89. minuty w bramce gości stał Vytautas Andriuškevičius.

źródło: własne