HOME » LECH POZNAŃ » POLONIA BYTOM 1-3 PD. LECH POZNAŃ 25.10.2011....

Polonia Bytom 1-3 pd. Lech Poznań 25.10.2011....

25.10.2011 22:10:20

Posty: 39015 #791038

Lech Poznań wygrał po dogrywce w 1/8 finału Pucharu Polski na wyjeździe z Polonią Bytom 3-1 (0-1, 1-1, 2-1), dzięki dwóm bramkom Artjomsa Rudņevsa i jednej Grzegorza Wojtkowiaka. Wcześniej prowadzenie dla gospodarzy uzyskał Jean Paulista.

Pierwsze minuty spotkania były dość senne, żadna z drużyn nie potrafiła przeprowadzić groźnej akcji. W 15. minucie Daniel Mąka zdecydował się na strzał z ostrego kąta, fatalny błąd popełnił Jasmin Burić, który odbił futbolówkę wprost pod nogi Jeana Paulisty, a ten nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce i Polonia niespodziewanie objęła prowadzenie. Goście pierwszą dobrą okazję stworzyli sobie osiem minut później, ale piłka po strzale Artjomsa Rudņevsa przeleciała tuż obok słupka bramki Seweryna Kiełpina. W 35. minucie Jakub Świerczok uderzył z rzutu wolnego nad bramką. Minutę później Jean Paulista dośrodkował do wychodzącego na czystą pozycję Mąki, ale Burić instynktową interwencją uratował swój zespół przed stratą bramki. W odpowiedzi Rudņevs nie doszedł do dośrodkowania Luisa Henríqueza.

Drugą połowę lechici zaczęli z wielkim animuszem, ale w obronie dobrze radzili sobie zawodnicy Polonii. W 55. minucie na strzał tuż zza pola karnego zdecydował się Semir Štilić, ale futbolówka przeleciała obok prawego słupka bramki strzeżonej przez Juraja Baláža. Dwie minuty później Kriwiec zagrał bez przyjęcia do Wojtkowiaka, ten wbiegł między obrońców Polonii i strzałem pod poprzeczkę doprowadził do wyrównania. W 63. minucie Štilić uderzył z rzutu wolnego, jednak strzał był zbyt lekki, by zaskoczyć bramkarza Polonii. W kolejnej akcji nie popisał się Jakub Wilk, który niepotrzebnie dobił futbolówkę zmierzającą do bramki gospodarzy po strzale Rudņevsa, choć znajdował się na pozycji spalonej po opuszczeniu bramki przez Baláža.

W 100. minucie w polu karnym Alancewicz faulował Wojtkowiaka, który otrzymał podanie od Murawskiego i sędzia Borski wskazał na jedenasty metr. Bytomianie spotkanie kończyli w osłabieniu, ponieważ drugą żółtą, a w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Alancewicz. Rzut karny pewnie na bramkę zamienił Rudņevs. W ostatniej minucie pierwszej części dogrywki Kriwiec zdecydował się na strzał z 15 metrów, piłka przeleciała minimalnie obok słupka.

Druga połowa dogrywki zaczęła się od mocnego uderzenia gości, Murawski świetnym podaniem obsłużył Rudņevsa, a ten bez najmniejszych problemów pokonał Juraja Baláža. W 113. minucie blisko strzelenia bramki kontaktowej był Maksym Pokotyluk, piłka po jego strzale uderzyła w słupek.

25 października 2011, 19:30 - Bytom (Stadion im. Edwarda Szymkowiaka)
Polonia Bytom 1-3 pd. Lech Poznań
Jean Paulista 15 - Grzegorz Wojtkowiak 57, Artjoms Rudņevs 101 (k), 108

Polonia: 87. Seweryn Kiełpin (46, 12. Juraj Baláž) - 37. James Sinclair, 16. Piotr Kulpaka, 2. Lukáš Killar, 26. Adrian Chomiuk - 15. Blažej Vaščák (87, 9. Łukasz Matusiak) 17. Maksym Pokotyluk, 27. Paweł Alancewicz, 10. Jakub Świerczok, 25. Daniel Mąka - 7. Jean Paulista (69, 5. Krzysztof Michalak).

Lech: 30. Jasmin Burić - 2. Marciano Bruma (46, 20. Hubert Wołąkiewicz), 22. Grzegorz Wojtkowiak, 35. Marcin Kamiński, 25. Luis Henríquez - 7. Jakub Wilk, 21. Dimitrije Injac, 11. Rafał Murawski, 15. Kamil Drygas (46, 14. Semir Štilić; 75, 28. Vojo Ubiparip) 10. Siergiej Kriwiec - 16. Artjoms Rudņevs.

żółte kartki: Pokotyluk, Mąka, Alancewicz, Kulpaka, Świerczok - Injac, Luis Henríquez, Ubiparip.
czerwona kartka: Alancewicz (100. minuta, Polonia Bytom, za drugą żółtą).

sędziował: Marcin Borski (Warszawa).

Spotkania 1/4 finału Pucharu Polski zostaną rozegrane 13-14 i 20-21 marca.