NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » LECH POZNAŃ » ŚLĄSK WROCŁAW 3-1 LECH POZNAŃ 23.09.2011..

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Śląsk Wrocław 3-1 Lech Poznań 23.09.2011..

Grupa: Administrator

Lokalizacja: Polska

Posty: 39015 #772943
Od: 2010-3-24
W najciekawszym meczu 8. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Śląsk Wrocław pokonał Lecha Poznań 3-1 (2-0). Gole dla gospodarzy zdobyli Piotr Celeban, Łukasz Madej i Cristián Díaz. Natomiast dla Lecha strzelił Artjoms Rudņevs. Dzięki wygranej Śląsk objął pozycję lidera.

Od pierwszych minut obie drużyny grały ostrożnie, nie stwarzając sobie sytuacji podbramkowych. W 11. minucie pierwszą okazję mieli piłkarze Śląska. Z rzutu wolnego z lewej strony boiska w pole karne wrzucił Sebastian Mila, tam dobrze głową uderzył Rok Elsner, ale Krzysztof Kotorowski obronił. Chwilę później wrocławianie objęli prowadzenie. Ponownie w pole karne zagrywał Mila, gdzie dość szczęśliwym uderzeniem piłkę w siatce umieścił Piotr Celeban. W 17. minucie bliski wyrównania był najskuteczniejszy zawodnik gości - Artjoms Rudņevs. Semir Štilić bardzo dobrze zagrał do Łotysza, jednak ten trafił w poprzeczkę. Przez następne kilkanaście minut piłka znajdowała się głównie w środkowej strefie boiska. W 38. minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Aleksandyr Tonew, jednak Marián Kelemen nie miał większych problemów z obroną. Podopieczni Oresta Lenczyka na ataki rywala odpowiedzieli drugim golem. Niemal z linii końcowej przed pole karne zagrał Waldemar Sobota, a Łukasz Madej strzelił wślizgiem i zmieścił piłkę między interweniującymi Kotorowskim i Marcinem Kamińskim. Tuż przed końcem pierwszej części meczu swoją okazję miał jeszcze Rudņevs, ale uderzył minimalnie niecelnie.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli lechici. W 57. minucie precyzyjnie uderzył Rafał Murawski, ale świetnie interweniował golkiper Śląska. Siedem minut później dogodną sytuację miał Štilić, jednak trafił prosto w Kelemena. W 72. minucie gospodarze zdobyli trzecią bramkę. Fatalnie próbował podawać Kotorowski, futbolówkę przejął wprowadzony w przerwie Cristián Díaz i pięknym strzałem z dystansu umieścił ją w opustoszałej bramce. W 81. minucie po uderzeniu Mateusza Możdżenia błąd bramkarza Śląska wykorzystał Rudņevs, zdobywając swoją dwunastą bramkę w sezonie.

23 września 2011, 20:30 - Wrocław (Stadion Piłkarski Oporowska)
Śląsk Wrocław 3-1 Lech Poznań
Piotr Celeban 11, Łukasz Madej 38, Cristián Díaz 72 - Artjoms Rudņevs 81

Śląsk: 25. Marián Kelemen - 24. Tadeusz Socha, 3. Piotr Celeban, 14. Dariusz Pietrasiak, 17. Mariusz Pawelec - 5. Waldemar Sobota, 19. Dariusz Sztylka (46, 7. Sebastian Dudek), 29. Rok Elsner, 11. Sebastian Mila (80, 10. Mateusz Cetnarski), 8. Łukasz Madej - 18. Johan Voskamp (68, 21. Cristián Díaz).

Lech: 27. Krzysztof Kotorowski - 22. Grzegorz Wojtkowiak, 20. Hubert Wołąkiewicz, 35. Marcin Kamiński, 25. Luis Henríquez - 14. Semir Štilić, 21. Dimitrije Injac (82, 15. Kamil Drygas), 11. Rafał Murawski (78, 32. Mateusz Możdżeń), 10. Siergiej Kriwiec, 24. Aleksandyr Tonew (57, 7. Jakub Wilk) - 16. Artjoms Rudņevs.

sędziował: Szymon Marciniak (Płock).

źródło: własne