HOME » JAGIELLONIA BIAŁYSTOK » WISŁA KRAKÓW 3-1 JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 15.10.2011,

Wisła Kraków 3-1 Jagiellonia Białystok 15.10.2011,

15.10.2011 20:33:30

Posty: 39015 #785743
Wisła Kraków wygrała na własnym stadionie z Jagiellonią Białystok 3-1 (0-0). Goście objęli prowadzenie w 57. minucie po bramce 18-letniego Jana Pawłowskiego. Mistrz Polski wyrównał w 79. minucie za sprawą Dudu Bitona w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach. Osiem minut później prowadzenie Wiśle dał wracający po kontuzji Cwetan Genkow, a po chwili wynik spotkania ustalił Andraž Kirm. Dzięki tej wygranej podopieczni Roberta Maaskanta awansowali na czwarte miejsce i tracą do Lecha, Śląska i Korony już tylko jeden punkt.

Goście mogli objąć prowadzenie zaledwie kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu spotkania. W pole karne wbiegł Jan Pawłowski i uderzył na bramkę, ale Sergei Pareiko odbił piłkę przed siebie. W 11. minucie białostoczanie mieli kolejną okazję. Tomasz Kupisz dokładnie dośrodkował w pole karne do niepilnowanego Rafała Grzyba, który oddał strzał głową, jednak bramkarz Wisły pewnie złapał piłkę. Gospodarze po raz pierwszy poważnie zagrozili bramce rywali w 14. minucie. Wtedy to Dudu Biton zagrał głową w polu karnym do Tomáša Jirsáka, piłkę po strzale Czecha przed siebie odbił Tomasz Ptak, a Biton zmarnował dobrą okazję, niecelnie dobijając. W 25. minucie sprzed pola karnego silnie uderzył Ivica Iliev, a bramkarz Jagiellonii, choć nie bez problemów zdołał złapać futbolówkę. Cztery minuty później do podobnej sytuacji doszło po drugiej stronie boiska - Pareiko pewnie obronił strzał Marko Ćetkovicia. W 37. minucie wiślacy byli o włos od objęcia prowadzenia. Jirsák dokładnie zagrał w polu karnym do Gervasio Núñeza, który uderzył lewą nogą tuż obok słupka. Cztery minuty później tak samo groźnie było bramką gospodarzy. Ćetković wycofał piłkę w polu karnym do Alexisa Norambueny, a ten posłał futbolówkę minimalnie nad poprzeczką.

W 57. minucie goście objęli prowadzenie. Tomasz Kupisz podał w pole karne do Pawłowskiego, który precyzyjnym strzałem prawą nogą pokonał Pareikę. Dla 18-letniego napastnika był to pierwszy gol w najwyższej klasie rozgrywkowej. Chwilę potem mogło być już 2-0 dla białostoczan. Wprowadzony kilkadziesiąt sekund wcześniej na boisko Tomasz Frankowski oddał strzał przy bliższym słupku bramki Wisły, ale piłkę nogą na rzut rożny odbił golkiper gospodarzy. Po tej sytuacji mistrz Polski ruszył do zdecydowanych ataków. W 63. minucie Iliev minął w polu karnym gości Thiago Rangela i Lukę Pejovicia, a piłkę po jego strzale w bok odbił Ptak. Chwilę potem bramkarz Jagiellonii pewnie złapał piłkę uderzoną głową przez Bitona. W 78. minucie Ptak nogą obronił strzał Wilka. Chwilę potem wiślacy doprowadzili do wyrównania. Z rzutu rożnego dośrodkował Łukasz Garguła, Biton nieczysto uderzył piłkę, która wpadła do siatki, ponieważ naciskany przez Michaela Lameya Ptak nie zdołał jej złapać. W 84. minucie goście ponownie mogli objąć prowadzenie, ale Frankowski zbyt długo zwlekał z oddaniem strzał i został zablokowany. Trzy minuty później na prowadzenie wyszli gospodarze. Garguła dośrodkował w pole karne, Ptak odbił piłkę po strzale głową Andraža Kirma, a futbolówkę do bramki dobił Cwetan Genkow. Po chwili było już 3-1. Bramkarza Jagiellonii strzałem sprzed pola karnego pokonał Kirm. W doliczonym czasie gry Kupisz uderzył z rzutu wolnego nad poprzeczką.

15 października 2011, 18:00 - Kraków (Stadion Miejski)
Wisła Kraków 3-1 Jagiellonia Białystok
Dudu Biton 79, Cwetan Genkow 87, Andraž Kirm 89 - Jan Pawłowski 57

Wisła: 25. Sergei Pareiko - 31. Michael Lamey, 2. Kew Jaliens, 6. Gordan Bunoza (56, 4. Osman Chávez), 13. Dragan Paljić - 77. Ivica Iliev, 28. Cezary Wilk, 11. Gervasio Núñez (62, 10. Łukasz Garguła), 16. Tomáš Jirsák (79, 18. Cwetan Genkow), 17. Andraž Kirm - 20. Dudu Biton.

Jagiellonia: 29. Tomasz Ptak - 19. Grzegorz Bartczak (46, 16. Luka Pejović), 5. Andrius Skerla, 15. Thiago Rangel, 17. Alexis Norambuena - 8. Tomasz Kupisz, 11. Hermes, 22. Rafał Grzyb, 23. Marko Ćetković, 20. Maycon (66, 31. Ermin Seratlić) - 26. Jan Pawłowski (58, 21. Tomasz Frankowski).

żółte kartki: Iliev, Wilk - Norambuena.

sędziował: Adam Lyczmański (Bydgoszcz).
widzów: 15.323.

źródło: własne