NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » GKS BEŁCHATÓW » GKS BEŁCHATÓW 0-2 LEGIA WARSZAWA 24.09.2011.

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

GKS Bełchatów 0-2 Legia Warszawa 24.09.2011.

Grupa: Administrator

Lokalizacja: Polska

Posty: 39015 #773581
Od: 2010-3-24
Po porażkach w ostatnich dwóch meczach ligowych trzy punkty zdobyła Legia Warszawa. Podopieczni Macieja Skorży wygrali na wyjeździe z GKS-em Bełchatów 2-0 (0-0). Pierwszego gola zdobył uderzeniem głową Jakub Wawrzyniak w 79. minucie, a już trzy minuty później prowadzenie podwyższył Miroslav Radović. Legioniści przerwali także złą serię w meczach z Bełchatowem - nie wygrali ostatnich trzech spotkań, a w minionym sezonie oba przegrali.

Pierwszy kwadrans to zdecydowana przewaga gości, którzy stworzyli sobie w tym czasie kilka bardzo dobrych okazji do zdobycia bramki. W 4. minucie Rafał Wolski strzelił sprzed pola karnego tuż obok słupka. Trzy minuty legioniści byli o włos od objęcia prowadzenia. Janusz Gol popisał się świetnym podaniem w pole karne do Danijela Ljuboji, który opanował piłkę i oddał strzał na bramkę, ale skutecznie interweniował Mate Lacić, odbijając futbolówkę na rzut rożny. W 9. minucie pierwszą ciekawą ofensywną akcję przeprowadzili gospodarze, ale Grzegorz Fonfara wykończył ją bardzo niecelnym strzałem. Cztery minuty później kolejną szansę na zdobycia bramki mieli goście. Jakub Wawrzyniak podał do niepilnowanego Miroslava Radovicia, który uderzył sprzed pola karnego tuż obok słupka. Po tej sytuacji legioniści nieco wytracili impet i nie zagrażali bramce bełchatowian przez następne kilkanaście minut, ale w ostatnim kwadransie pierwszej połowy ponownie przejęli inicjatywę. W 32. minucie Radović wycofał piłkę w szesnastce do Gola, a ten uderzył nad poprzeczką. Trzy minuty później bardzo silny strzał z rzutu wolnego oddał Ljuboja, ale skutecznie interweniował Łukasz Sapela, który sparował piłkę na rzut rożny. W 39. minucie Sapela odbił piłkę przed siebie po strzale Wolskiego, dobijał jeszcze Artur Jędrzejczyk, ale swój zespół przed stratą bramki uratował Jacek Popek, który odbił futbolówkę na rzut rożny.

W 52. minucie gospodarze mieli swoją najlepszą okazję do zdobycia bramki. Po indywidualnej akcji Paweł Buzała podał do Marcina Żewłakowa, a piłkę po jego strzale na rzut rożny odbił świetnie interweniujący Dušan Kuciak. Sześć minut później Sapela zdołał sparować piłkę na słupek po silnym strzale Radovicia. Po chwili futbolówkę do bramki posłał Ljuboja, ale był na spalonym i sędzia słusznie nie uznał gola. W 69. minucie bełchatowianie byli o krok od objęcia prowadzenia. Paweł Buzała zagrał do wbiegającego w pole karne Marcina Żewłakowa, a jego strzał instynktownie obronił Kuciak. Chwilę potem groźnie było pod drugą bramką. Sapela sparował piłkę na rzut rożny po uderzeniu z dystansu Ariela Borysiuka. W 77. minucie Tomasz Wróbel dośrodkował z rzutu wolnego, a wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Szymon Sawala uderzył obok bramki. Dwie minuty później legioniści objęli prowadzenie. W pole karne z rzutu rożnego dośrodkował Maciej Rybus, a Jakub Wawrzyniak oddał skuteczny strzał głową. W 82. minucie było już 2-0 dla Legii. Ljuboja popisał się bardzo dobrym zagraniem piętą do wbiegającego w pole karne Rybusa, ten podał do Radovicia, który pewnie posłał piłkę do pustej bramki.

24 września 2011, 18:00 - Bełchatów (stadion GKS-u)
GKS Bełchatów 0-2 Legia Warszawa
Jakub Wawrzyniak 79, Miroslav Radović 82

Bełchatów: 12. Łukasz Sapela - 2. Filip Modelski, 32. Maciej Szmatiuk, 14. Mate Lacić, 4. Jacek Popek (69, 19. Maciej Mysiak) - 20. Paweł Buzała, 3. Grzegorz Baran (75, 6. Szymon Sawala), 22. Grzegorz Fonfara, 7. Leszek Nowosielski (46, 15. Miroslav Božok), 23. Tomasz Wróbel - 21. Marcin Żewłakow.

Legia: 12. Dušan Kuciak - 2. Artur Jędrzejczyk, 6. Michał Żewłakow, 17. Marcin Komorowski, 14. Jakub Wawrzyniak - 31. Maciej Rybus, 16. Ariel Borysiuk, 5. Janusz Gol (84, 35. Daniel Łukasik), 27. Rafał Wolski (75, 33. Michał Żyro), 32. Miroslav Radović - 28. Danijel Ljuboja (88, 26. Maciej Górski).

żółta kartka: Borysiuk.

sędziował: Dawid Piasecki (Słupsk).
widzów: 2300.

źródło: własne