NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » GKS BEŁCHATÓW » WISŁA KRAKÓW 2-0 GKS BEŁCHATÓW 20.09.2011.

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Wisła Kraków 2-0 GKS Bełchatów 20.09.2011.

Grupa: Administrator

Lokalizacja: Polska

Posty: 39015 #770202
Od: 2010-3-24
W ostatnim meczu 7. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Wisła Kraków pewnie pokonała u siebie GKS Bełchatów 2-0 (0-0). Obie bramki dla "Białej Gwiazdy" strzelił Dudu Biton, który razem z Tomaszem Frankowskim jest już wiceliderem klasyfikacji najlepszych strzelców.

Już niecałe dwie minuty po rozpoczęciu meczu swoją najlepszą i praktycznie jedyną okazję w pierwszej połowie mieli bełchatowianie. Z lewej strony na dalszy słupek bramki Wisły prosto pod nogi Tomasza Wróbla dośrodkował Kamil Kosowski, jednak prawoskrzydłowy GKS-u posłał piłkę minimalnie obok słupka. Wiślacy duże zagrożenie stwarzali przy rzutach rożnych - dwukrotnie piłkę musiał wybijać ustawiony przy słupku Miroslav Božok, a 36. minucie źle przy strzale głową Dudu Bitona interweniował Łukasz Sapela. Trzy minuty później golkiper gości spisał się już za to bez zarzutu. Dokładnie z lewej strony na prawą piłkę przerzucił Patryk Małecki, a ustawiony na 20. metrze Biton najpierw przełożył ją sobie na lewą nogę i z półwoleja efektownie strzelił na bramkę Sapeli, zmuszając go do równie efektownej interwencji. Szansę na bramkę wiślacy mieli jeszcze w 44. minucie po złej interwencji w polu karnym Mate Lacicia i strzale z około dziesięciu metrów Cezarego Wilka, ale ponownie dobrą obroną popisał się Sapela.

Wysoką formę potwierdził w 49. minucie Dudu Biton, strzelając swoją piątą bramkę w Ekstraklasie w tym sezonie. Na dwudziesty metr podał do niego Kirm, a Izraelczyk bez problemu poradził sobie z kryjącym go Laciciem i pięknym uderzeniem lewą nogą pod poprzeczkę pokonał Sapelę. Dziesięć minut później Biton miał już na koncie dwie strzelone bramki. Prostopadle na wolne pole podał do niego Radosław Sobolewski i najlepszy strzelec mistrzów Polski w tym sezonie po rękach źle interweniującego Sapeli płaskim strzałem posłał piłkę do bramki. Groźnie pod bramką Pareiki zrobiło się w 71. minucie po rzucie rożnym dla Bełchatowian, ale główkujący Maciej Mysiak uderzył minimalnie obok bramki Wisły. Osiem minut później rzut rożny z drugiej strony boiska wykonywał Kirm i precyzyjnie dośrodkował na głowę Michaela Lameya. Bez zarzutu spisał się jednak Sapela, a próbujący dobijać Małecki posłał piłkę nad bramką. Jeszcze w 89. minucie trzeciego gola dla Wisły próbował po akcji lewą stroną strzelił Małecki, który oszukał zwodem dwóch obrońców GKS-u, ale piłka po jego strzela trafiła tylko w boczną siatkę. W końcówce obudzili się bełchatowianie, jednak było już za późno chociaż na honorowego gola.

19 września 2011, 18:30 - Kraków (Stadion Miejski)
Wisła Kraków 2-0 GKS Bełchatów
Dudu Biton 49, 59

Wisła: 25. Sergei Pareiko - 31. Michael Lamey, 2. Kew Jaliens, 4. Osman Chávez (46, 6. Gordan Bunoza), 15. Júnior Díaz - 19. Patryk Małecki, 7. Radosław Sobolewski, 28. Cezary Wilk, 5. Maor Melikson (70, 10. Łukasz Garguła), 17. Andraž Kirm - 20. Dudu Biton (76, 77. Ivica Iliev).

Bełchatów: 12. Łukasz Sapela - 2. Filip Modelski, 32. Maciej Szmatiuk, 14. Mate Lacić, 19. Maciej Mysiak - 23. Tomasz Wróbel, 22. Grzegorz Fonfara, 3. Grzegorz Baran, 15. Miroslav Božok (71, 7. Leszek Nowosielski), 11. Kamil Kosowski (58, 20. Paweł Buzała) - 21. Marcin Żewłakow (83, 17. Grzegorz Kuświk).

żółte kartki: Garguła - Kuświk.

sędziował: Wojciech Krztoń (Olsztyn).
widzów: 11 280.

źródło: własne