Rekordowa kara dla PAÓK-u 04.04.2011

Grecka Federacja Piłkarska ukarała PAÓK grzywną w wysokości 250 tysięcy euro (około miliona złotych). Najwyższa kara w historii tamtejszego futbolu to efekt zamieszek podczas pucharowego meczu z AÉK (0:1).

Pseudokibice PAÓK, którego zawodnikiem jest Mirosław Sznaucner, dali o sobie znać kilka minut po przerwie. Racą trafiony został bramkarz gości Sebástian Saja. Mimo tego incydentu, sędzia nie zdecydował się przerwać meczu.

W 89. minucie nie miał już wyjścia, bo agresywna fanów ekipy z Salonik grupa wtargnęła na murawę. Policja dopiero po 20 minutach przywróciła porządek. Piłkarze na boisko już nie wrócili, arbiter jedynie odgwizdał koniec meczu.

PAÓK oprócz zapłacenia grzywny ostatni ligowy mecz rozegra bez udziału publiczności.